کد خبر: 320841 A

رئیس سندیکای برق:

ایلنا: کلاهی تصریح کرد: دولت احمدی‌نژاد با اعطای برق ارزان به صنایعی مثل سیمان ویا فولاد موجبات نابودی صنایع با ارزش افزوده بالا را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا کلاهی رئیس سندیکای برق درحاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با اشاره به الگوی مصرف انرژی در کشور ما درست نیست گفت: وقتی آب و برق رایگان به بخش کشاورزی داده می‌شود نتیجه آن این است که مصرف برق در کشاورزی ایران سه برابر مصرف جهانی است.

وی با اشاره به اینکه دولت نهم و دهم بیشترین ضربه را به صنایعی که ارزش افزوده بالایی داشتند وارد کرد ادامه داد: در این دو دولت لوازم خانگی ومخابرات بر صنایعی که ارزش افزوده ایجاد می‌کردند نابود شد و صنایعی که رانت انرژی و یا معدن را داشته اند پیشرفت زیادی داشتند.

کلاهی تصریح کرد: دولت احمدی‌نژاد با اعطای برق ارزان به صنایعی مثل سیمان ویا فولاد موجبات نابودی صنایع با ارزش افزوده بالا را فراهم کرد به نحوی که قیمت سیمان ایران را به یک سوم قیمت در افغانستان رساند و فقط آلودگی ناشی از تولید این محصولات و همچنین هزینه‌ها را برای کشور ما باقی گذاشت وحتی با صادرات ارزان این محصولات به کشوری مثل ترکیه روند توسعه این محصولات را متوقف کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: روندعقلانیت بوجود آمده در دولت تدبیر و امید بتواند تولیدمحصولات با ارزش افزوده بالا را معکوس کند، یعنی بتوانیم محصولات با ارزش و ارزآور را در کشور تولید کنیم.

احمدی نژاد برق دولت رشد سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر