کد خبر: 323023 A

رییس انجمن سنگ آهن ایرن در گفتگو با ایلنا :

ایلنا: برای برقراری تعادل بیشتر قرار براین شد از شرکت متال بولتن نیز برای این موضوع استفاده شود که قیمتها را6 الی 7 دلار نسبت به یومتال بالاتر اعلام می کند و وضعیت روانی بهتری را ایجاد کرده است.

مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به بهای سنگ آهن ایران اظهار داشت : در حال حاضر قیمت Fob  سنگ آهن 40 تا 42 دلار است اما تا چند وقت پیش بین 110 تا 115 دلار خرید و فروش می شد .

وی با اشاره به قیمت گذاری ها افزود: در دنیای بورس یکسری از سازمان ها و شرکت ها کارشان نرخ گذاری است که قیمت مواد فولادی ، معدنی ، طلا و مس را اعلام می کنند برخی از این شرکتها مانند یومتال وابسته به خریداران مواد معدنی هستند و چون انگیزه خریداران این است که با قیمت پایین تری این مواد را خریداری کنند این سایت ها از واقعیت معاملات و نرخ های روزانه عدد پایین تری را اعلام می کنند.

اکبریان تصریح کرد: در مقابل برخی از سایت ها نماینده فروشندگان هستند این سایت ها هم سعی دارند شرایط را به نفع خود بهینه کنند فعالان حوزه سنگ آهن ایران سالها با یومتال کار می کردند اما این سایت بیشتر طرفدار خریداران چینی است و به فروشندگان اجحاف می شد.

وی خاطر نشان کرد: برای برقراری تعادل بیشتر قرار براین شد از شرکت متال بولتن نیز برای این موضوع استفاده شود که قیمتها را6 الی 7 دلار نسبت به یومتال بالاتر اعلام می کند و وضعیت روانی بهتری را ایجاد کرده است.

رییس انجمن سنگ آهن ایران در خصوص صادرات سنگ‌آهن نیز افزود: از یک سال و نیم گذشته صادرات سنگ آهن بخش خصوصی کشور متوقف شده است پیش از این نیز سنگ آهن بخش خصوصی زیر قیمت به فروش می رسید و بهای تولیدات بالاتر بود.

وی افزود: در حال حاضر این شرکت ها برایشان مقدور نیست بالاتر از قیمت فروش سنگ آهن تولید کنند .

اکبریان تصریح کرد: هم اکنون بیشترین صادرات مربوط به شرکت های گل گهر، بافق و چادرملواست که آنها نیز درگیر یکسری هزینه های بالاسری در شرکتهایشان هستند که تامین این هزینه ها برایشان حیاتی است.

 

 

بخش خصوصی دلار سنگ آهن انجمن سنگ گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر