کد خبر: 325126 A

با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان؛

سی یکمین نشست کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و بازرگانی سازمان کنفرانس اسلامی کومسک، با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در استانبول ترکیه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از وزارت اقتصاد،  علی طیب نیا صبح امروز در نشست وزیران کومسک که به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مرکز کنگره استانبول برگزار شد، شرکت کرد.

این گزارش حاکی است، موضوع اصلی نشست امسال وزرای اقتصادی کشورهای اسلامی را "دستورکار توسعه 2015 و مشکلات و مسائل توسعه امت اسلامی: توسعه ارائه خدمات اصلی" تشکیل می دهد.

 همچنین اهداف توسعه پایدار و دستور کار توسعه پس از سال 2015 و همکاری با تشکل های مردم نهاد و بخش خصوصی، از جمله محورهای مورد بررسی در نشست خواهد بود.

این گزارش می افزاید: در این نشست ها علاوه بر وزرای اقتصادی کشورهای عضو، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، مسوولان نهادهای وابسته و سازمانهای بین المللی نیز حضور دارند.

علاوه بر اردوغان که به عنوان رئیس جلسه، سخنرانی خواهد داشت، رئیس بانک توسعه اسلامی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در نشست وزیران کومسک سخنرانی خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، دیدارهای دوجانبه با وزرای کشورهای شرکت کننده در خصوص همکاریهای اقتصادی و تجاری با کشورهای اسلامی از جمله برنامه های وزیر اقتصاد کشورمان در حاشیه این اجلاس می باشد.

گفتنی است در این سفر محمد خزاعی، معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایرانو شاپور محمدی معاون اقتصادی وزارت اقتصاد  نیز طیب نیا را همراهی خواهند کرد.

طیب نیا و هیات همراه پس از شرکت در نشست وزیران، جمعه شب استانبول را ترک می کنند.

اقتصاد امور اقتصادی و دارایی بخش خصوصی ترکیه استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر