کد خبر: 325713 A

کرباسیان خبر داد:

طبق قانون مقابله با قاچاق کالا و ارز با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت ارتباطات و وزارت صنعت معدن و تجارت مقرر شد، گوشی‌های تلفن همراه وارداتی با این کد، شناسایی و قیمت گذاری شود.

رئیس کل گمرگ جمهوری اسلامی ایران گفت: از پانزدهم آذر ماه واردکنندگان کالا موظف هستند، همراه با سایر اسناد مربوط به واردات، شناسه و کد معروف به imei اعلام کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، مسعود کرباسیان در حاشیه جلسه معاون اول رئیس جمهور با وزیر و معاونان وزیر اقتصاد اظهار داشت: از پانزدهم آذر ماه واردکنندگان کالا موظف هستند، همراه با سایر اسناد مربوط به واردات، شناسه و کد معروف به imei اعلام کنند.

با تعیین شناسه‌ای برای کالاها، مصرف کننده‌ها مطلع می شوند که این کالا از طریق قانونی وارد شده است، از نوع و کیفیت آن کالا مطمئن می شوند و کالا هم قابل رهگیری است.

وی افزود: طبق قانون مقابله با قاچاق کالا و ارز با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت ارتباطات و وزارت صنعت معدن و تجارت مقرر شد، گوشی‌های تلفن همراه وارداتی با این کد، شناسایی و قیمت گذاری شود.

کرباسیان گفت: این طرح، این امکان را برای خریداران فراهم می کند که با وارد کردن این شناسه بفهمند آیا کالای مورد نظر آنها به صورت رسمی آمده یا قاچاق وارد شده است.

وی افزود: خوشبختانه پارسال با وجود افزایش فقط 5 درصد واردات، درآمد ما 65 درصد افزایش داشت.

رئیس کل گمرگ به کاهش جدی واردات خودرو اشاره کرد و گفت: واردات خودرو از تعرفه بیش از 40 درصدی برخوردار است و پیرو آن درآمدها باید کاهش یابد، اما غیر از درآمدهای ناشی از واردات خودرو، شاهد افزایش درآمدهای گمرگی هستیم.

وی افزود: از زمان ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی سی که با مصوبه هیات دولت انجام شد، وارداتی از این خودروها نداشته‌ایم.

کرباسیان گفت: فقط حدود 100دستگاه وانت و 15 تا 16 دستگاه خودروهای ویژه سفارتخانه با حجم موتور بالای 2500 سی سی وارد شده است.

قاچاق کالا و ارز قیمت گذاری گمرک مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر