کد خبر: 325837 A

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: همکاری های دوجانبه سازمان نظام مهندسی معدن و ایمیدرو برای توسعه بخش معدن ضروری است.

به گزارش ایلنا از ایمیدرو؛« مهدی کرباسیان» در دیدار با نادعلی اسماعیلی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اهداف چشم انداز 1404 و دستیابی به قدرت برتر ایران در منطقه، نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی، خودکفایی و خوداتکایی، کاهش بیکاری و برخورداری از اشتغال پایدار، توسعه بخش معدن در اقتصاد اهمیت خاصی پیدا کرده و در این میان، جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن و ایمیدرو ویژه است و برای تحقق آن، همکاری این 2 سازمان باید افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به تخصصی بودن و مردمی بودن سازمان نظام مهندسی معدن، استفاده از همه سلایق و تفکرات در راستای اهداف کشور و توسعه بخش معدن ضروری است. این سازمان در عین مستقل بودن، باید همراه با دولت و پشتیبان سیاست های منطقی دولت باشد و تصمیمات این بخش را کارشناسی کرده و مشاوره های لازم را ارائه کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه نقد کارشناسی موجب ارتقای کیفیت امور در بخش معدن می شود، گفت: معتقد نیستم همه تصمیات ما مورد حمایت سازمان نظام مهندسی معدن باشد و با توجه به وجود اعضای متخصص و توانمند در این سازمان، باید از ظرفیت های موجود بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: ایمیدرو نیز همکاری های خود با سازمان نظام مهندسی معدن را شروع کرده و امیدواریم این روند تداوم یابد و سازمان مذکور نیز از ظرفیت تخصصی و کارشناسی ایمیدرو استفاده کند.

کرباسیان با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در طیف های کارگری، تکنسین و کاربردی و تخصصی معادن بیان داشت: ایمیدرو ضمن اختصاص بودجه، با همکاری سازمان های «نظام مهندسی معدن» و «آموزش فنی حرفه ای کشور» کار آموزش در معادن را شروع کرده و نیاز است این آموزش ها گسترده تر شود.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای موضوع ایمنی معادن، تصریح کرد: متاسفانه پس از بحران جهانی اقتصاد، معادن کوچک و متوسط به این امر کمتر توجه می کنند.  

اقتصاد بودجه دولت معدن سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر