کد خبر: 325864 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد:

ایلنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ذخیره‌سازی یک هزار و ۵۰۰ تن میوه از نوع سیب درختی برای عرضه در بازار شب عید خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، علی‌اشرف منصوری گفت: با همکاری وزارت جهادکشاورزی و سازمان تعاون روستایی این مقدار سیب درختی که از مرغوب‌ترین محصولات شهرستان دماوند است در سردخانه‌های استان تهران ذخیره‌سازی شده است.

وی گفت: این میزان ذخیره‌سازی نسبت به سال گذشته ۲۰۰ هزار تن افزایش یافته و در زمانی که نیاز شد این محصولات در آستانه عید نوروز روانه بازار می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: سالانه سه هزار و ۳۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تن سیب در سطح باغات استان تهران تولید می‌شود.

 ۸۵ درصد کشت پاییزه استان تهران انجام شده است

منصوری در ادامه به آخرین وضعیت کشت پاییزه در سطح اراضی کشاورزی استان تهران اشاره کرد و گفت: ۸۵ درصد کشت پاییزه استان تهران انجام شده است.

وی افزود: برای کشت پاییزه جو، گندم و کلزا مشکلی وجود ندارد و تمامی نهاده‌های آن تامین شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه کشت کلزا محوری‌ترین موضوع در سطح استان تهران است، گفت: هم‌اکنون ۶۴۰ هکتار از اراضی زیر کشت استان تهران مربوط به کشت کلزا است که تلاش خواهیم کرد کشت کلزا را در استان تهران افزایش دهیم.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد با برنامه‌ریزی مناسب کشت کلزا را در استان تهران به دو هزار تن افزایش دهیم.

استان تهران بازار تهران دماوند سازمان جهاد کشاورزی استان شب عید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر