کد خبر: 332508 A

وزارت جهاد کشاورزی تکذیب کرد؛

ایلنا: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص اخباری مبنی بر عرضه برنج فاسد توسط شرکت بازرگانی دولتی به بازار گفت: اخبار منتشر شده در این خصوص صحت ندارد و تمامی برنج‌های عرضه شده توسط این شرکت به بازار سالم است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص اخباری مبنی بر عرضه برنج فاسد توسط شرکت بازرگانی دولتی به بازار گفت: اخبار منتشر شده در این خصوص صحت ندارد و تمامی برنج‌های عرضه شده توسط این شرکت به بازار سالم است.

علی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه مشکل اصلی شرکت بازرگانی دولتی مشکل ذخیره‌سازی برنج است، اظهار داشت: با توجه به اینکه برای جلوگیری از زیان کشاورزان واردات برنج در فصل برداشت ممنوع است فرصت واردات این محصول اندک است و همین امر مشکلاتی را در زمینه ذخیره‌سازی این محصول برای تامین نیاز بازار داخلی موجب شده است.

وی افزود: ذخیره‌سازی استراتژیک برنج مدنظر است و به همین خاطر نیاز به واردات 300 هزار تن از این محصول وجود دارد و شرکت بازرگانی دولتی ایران باید برنج خریداری شده جدید را جایگزین برنج ذخیره شده در سال گذشته کند و این برنج‌ها که هنوز تاریخ مصرف آنها به پایان نرسیده وارد بازار می‌شود. بنابراین اخبار منتشر شده مبنی بر عرضه برنج ناسالم به بازار توسط این شرکت صحت ندارد.

ایران برنج جهاد کشاورزی واردات واردات برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر