کد خبر: 334023 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا تاکید کرد:

ایلنا: میزان اخذ مالیات هم مسلما به اندازه سال جاری خواهد بود اما قطعا نمی توان سهم نفت را در بودجه بیش از سال رقم آن در سال 94 افزایش داد.

ابوذر ندیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص ارائه لایحه بودجه دولت به مجلس تا دو هفته آینده اظهار داشت: رویکرد بودجه سال آینده باید به گونه‌ای باشد که به حل چالش‌های اساسی کشور بپردازد و از روزمره‌گی در آن دوری شود.

وی افزود: ضرورت دارد در بخش کشاورزی، تولید و گردشگری و ... تامین منابع مالی صورت گیرد و این موضوع تنها با رویکرد ارجاع به بخش خصوصی بدون اینکه هیچ اتفاق درآمدی بیفتد، نباشد.

نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه دولت باید به مردم در زمینه بحث اشتغالزایی پاسخگو باشد گفت: تعداد جوانانی که بیکار و ناراضی‌اند و باعث ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، ایدز، طلاق و روان پریشی می شوند کم نیستند.

وی افزود: در بودجه، موضوعات نفت و منابع مالیاتی باید به صورت سیال دیده شود و نباید برای هر بشکه نفت از سال قبل، قیمت‌گذاری کرد زیرا فراز و فرودهای نفتی دست ما نیست .

ندیمی افزود: صنایع پایین دستی، بالادستی، خام فروشی، گازرسانی، پتروشیمی و خوراک آنها باید با دو رویکرد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دیده شود.

وی ادامه داد: میزان اخذ مالیات هم مسلما به اندازه سال جاری خواهد بود اما قطعا نمی‌توان سهم نفت را در بودجه بیش از رقم آن در سال 94 افزایش داد.

ندیمی با اشاره به نوسانات قیمت فروش نفت با توجه به رویکرد عربستان تصریح کرد: در بحث قیمت دلار و نفت نباید متمرکز به اعداد خاص شد و در خصوص مطالبات معوق نیز باید میزان سهم‌ها تعریف شود.

بودجه دولت مالیات نفت گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر