کد خبر: 334661 A

جهانگیری در پاسخ به ایلنا:

ایلنا: معاون اول رئیس جمهور گفت: علیرغم کاهش شدید قیمت نفت مکررا می‌گوییم سال 95 سال رونق اقتصادی ایران خواهد بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ایلنا؛ درباره ورود نفت به کانال 30 دلار و تکلیف بودجه 95 گفت: ورود نفت به کانال 30 دلار اتفاق مهمی است زیرا این کشور در سال‌های اخیر با نفت بالای 100 دلار اداره شده لذا همه تنظیماتش روی نفت 100 دلار است و وقتی نفت از 100 دلار به 30 دلار کاهش می‌یابد حتما در بودجه دولت اتفاقات مهمی می‌افتد.

وی افزود: ما دنبال راهکارهایی هستیم که علیرغم کاهش شدید قیمت نفت فعالیت اقتصادی کشور از رونق برخوردار باشد به همین دلیل سیاست گذاری می‌کنیم که بخش خصوصی و منابع خارجی ورود بیشتری پیدا کنند.

جهانگیری همچنین اظهار داشت: سیستم بانکی اصلاح شود که بتواند در تجهیز منابع نقش جدی‌تری داشته باشد، بورس نیز باید در تامین سرمایه طرح‌ها نقش جدی‌تری داشته باشد.

وی اقدامات یاد شده را از جمله برنامه‌های در دستور کار دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: به همین دلیل هم هست که علیرغم کاهش شدید قیمت نفت مکررا می‌گوییم سال 95 سال رونق اقتصادی ایران خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا انحلال و ادغام وزارت نیرو یک شیطنت است یا پیشنهادی است که به دولت مطرح شده است، گفت: ادغام یا انحلال وزارت نیرو یک پیشنهاد جدی نیست البته شاید شیطنت زیراهمواره سازمان‌هایی که کار آنها تدوین برنامه است پیشنهادهایی ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه احتمالاً در برخی از شوراها این بحث ادغام و انحلال صورت گرفته است، افزود: این مسئله موضوعی است که در گذشته نیز مطرح بوده، اما وقتی به دولت رسید چون مسائل بهتر و کارشناسی شده بود اعلام شد که این موضوع مطرح نیست.

جهانگیری ادامه داد: بحث انحلال وزارت نیرو و ادغام آن در دولت صورت نگرفته و این وزارتخانه با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: دولت در این زمان وقت رسیدگی به این موارد و انحلال وزارت نیرو را ندارد.

وی در مورد زمان دقیق لغو تحریم‌ها گفت: رئیس جمهور اعلام کرده است زمان لغو تحریم‌ها دی‌ماه است.

جهانگیری در پاسخ به اینکه با توجه به کاهش درآمد دولت در سال آینده آیا هدفمندی یارانه‌ها ادامه پیدا می‌کند، گفت: هدفمندی یارانه‌ها سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

ایران بودجه دلار رئیس جمهور نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر