کد خبر: 334735 A

معاون وزیر ارتباطات در گفتگو با ایلنا خبر داد:

ایلنا: معاون وزیر ارتباطات گفت: پیاده سازی دولت الکترونیک تقکری است که می توان از آن به عنوان ابزاری برای توسعه کشور استفاده کرد.

نصرالله جهانگرد-معاون وزیر ارتباطات- در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص دولت الکترونیک بیان داشت: دولت الکترونیک منجر به ایجاد یک ساختار اقتصادی سالم خواهد شد و به همین خاطر پیاده سازی آن از مهم‌ترین اهداف وزارت ارتباطات است.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در توسعه دولت الکترونیک در بخش‌هایی شاهد رشد بوده‌ایم اظهار داشت: با توجه به اینکه رشد و توسعه دولت الکترونیک فارغ از هرگونه منفعت طلبی مورد نظر است؛ در نهاد‌هایی همچون شهرداری‌ها، ثبت احوال و بانک‌ها، شاهد رشد در ارائه خدمات الکترونیکی بوده‌ایم.

جهانگرد با اشاره به اینکه در تعاملات با سازمان‌ها برای ارائه خدمات الکترونیکی چالش‌هایی وجود دارد تاکید کرد: در بحث استانداردسازی و رعایت مقررات یکپارچه با مشکلاتی مواجه هستیم که برای تعامل بین دستگاهی نیازمند کوتاه آمدن و حداقل خواهی هستیم تا این مشارکت منجر به رشد در این زمینه شود.

معاون وزیر ارتباطات افزود: یکپارچگی امضای الکترونیک مورد تاکید است و برای این امر باید استانداردهای اداری را با قاطعیت اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برون سپاری در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی ضروری است بیان داشت: لازم است دستگاه‌ها از جریان امورات جاری آزاد شوند تا کار فکری در دستگاه‌ها رونق یابد و اسباب توسعه، رشد و نوآوری فراهم شود.

الکترونیک دولت الکترونیک رشد و توسعه شهرداری معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر