کد خبر: 335039 A

قرار است منطقه آزاد مهران سکوی صادراتی کشور برای عراق و منطقه آزاد اردبیل برای صادرات به آذربایجان و اینچه برون نیز تبدیل به سکوی صادراتی ایران برای کشورهای قزاقستان و ترکمنستان شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حاشیه همایش حمل و نقل صادراتی چالش‌ها و فرصت‌ها دبیر شورای عالی مناطق آزاد در جمع خبرنگاران درخصوص انتقادها از این سازمان گفت: آنچه که امروز به عنوان انتقاد از مناطق آزاد کشور مطرح می‌شود همان سیاست‌هایی است که رئیس جمهور 2 سال قبل نسبت به روند کار مناطق آزاد ابلاغ کرده بود.

وی افزود: امیدواریم از سیاست‌های ابلاغی رئیس‌جمهور سرانجام خوبی برای مناطق آزاد رقم بزنیم.

ترکان سیاست اصلی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد را ایجاد سکوهای صادراتی عنوان کرد و افزود: امسال دو پایانه صادراتی شلمچه و ماکو را افتتاح کردیم و منطقه آزاد سرخس نیز در دست ساخت است و منطقه ارس نیز در حال توسعه است.

ترکان با اشاره به مناطق آزاد جدید کشور گفت: انتخاب این مناطق براساس رویکرد صادرات به کشورهای همسایه است چرا که نفت و پتروشیمی بازار جهانی دارند ولی سایر محصولات کشور باید بازاریابی شود.

وی درخصوص منطقه آزاد مهران گفت: قرار است این منطقه سکوی صادراتی کشور برای عراق و منطقه آزاد اردبیل برای صادرات به آذربایجان و اینچه برون نیز تبدیل به سکوی صادراتی ایران برای کشورهای قزاقستان و ترکمنستان شود.

 

ایران ترکمنستان عراق قزاقستان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر