کد خبر: 336139 A

رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به تخلفات احمدی نژاد؛

محمد لاهوتی تخلفات دولت احمدی نژاد در برنامه توسعه چهارم و پنجم را برای جلب آرای مردم ارزیابی کرد.

محمد لاهوتی با اشاره به نقش دولت احمدی‌نژاد در خصوص تخلفات از برنامه چهارم و پنجم گفت: حجم تخلفات این دولت در قانون پنجم توسعه بی‌سابقه است؛ زیرا آنها با تورم 40 درصدی  قیمت ارز را ثابت نگه داشته‌اند و دلار را هزار تومان می‌فروختند که این اقدام دولت احمدی‌نژاد سبب شد  واحدهای تولیدی تعطیل شوند، صادرات کم شود و درهای واردات باز شود. اینکه چرا  آنها این قانون را اجرا نکردند فقط  به خاطر مصلحت‌های سیاسی و کسب رای برای دولت بعد بوده است.

وی با اشاره به حضور بخش خصوصی در مراکز تصمیم‌گیری اقتصادی کلان کشور گفت: اتاق بازرگانی در 163 مرکز تصمیم‌گیری و رئیس و اعضای آن حضوردارند اما در شورایی که بخش خصوصی نهایتا 3 نفر هستند که یکی از اصناف، یکی از اتاق بازرگانی و دیگری از اتاق تعاون هیچ وقت بخش خصوصی نمی‌تواند اکثریت باشد مگر آنکه تحلیل شما جوری باشد که سایر اعضا هم صحبت شما را بپذیرند.

وی ادامه داد: در زمان دولت دهم اتاق بازرگانی بیشترین نقد را به دولت داشت به طوری که در روز ملی صادرات رئیس وقت کنفدراسیون صادرات بالاترین و شدیدترین نقد را به دولت کرد تا جایی که به رسانه‌ها اجازه ندادند سخنان وی را پوشش دهند.

لاهوتی ادامه داد: با مراجعه به آرشیو رسانه‌ها به راحتی می‌توان فهمید که رئیس اتاق، تشکل‌ها و دیگر مجامع اقتصادی بخش خصوصی چقدر به دولت نهم و دهم و سیاست‌های اقتصادی آن اعتراض کردند اما به آنها بی‌توجهی شده است زیرا دستگاه‌های اجرایی واهمه و ترسی از نهادهای نظارتی ندارند بر همین اساس هر کاری که دل‌شان بخواهد انجام می‌دهند.

 

احمدی نژاد پوشش دلار دولت تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر