کد خبر: 336546 A

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در دیدار با استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ارتقای فرهنگ مالیاتی،اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رسانه مالیاتی ایران، کامل تقوی نژاد در دیدار با استاندار خراسان رضوی و معاونین ایشان خاطر نشان کرد: مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه مردم باید بدانند که مالیات ها در چه مواردی مصرف می شود و چه منافع عمومی برای جامعه دارد، تصریح کرد: مطابق قانون یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت و بهداشت و درمان و همچنین 3 درصد از عوارض دریافتی در قالب مالیات بر ارزش افزوده نیز به شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور اختصاص می یابد و این امر نشان می دهد که چقدر پرداخت مالیات از سوی مردم در ایجاد رفاه، سلامت و عمران و آبادانی در جامعه تاثیرگذار است.

تقوی نژاد، ارتقای فرهنگ مالیاتی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ارتقای رابطه میان نظام مالیاتی و مردم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در دنیا مالیات صرفا یک مقوله اقتصادی نیست بلکه یک جنبه اخلاقی و اجتماعی مهم نیز دارد و افکار عمومی به فرار مالیاتی به عنوان یک جرم و بی اخلاقی نگاه می کند و همین نگاه و باور فرهنگی باعث شده تا دست دولت ها برای مقابله با این پدیده بسیار باز است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ذکر این مطلب که نظام مالیاتی نسبت به مشکلات تولید در کشور آگاهی دارد، عنوان کرد:باید به سمتی برویم که با توسعه زیرساخت های نظام مالیاتی به ویژه مکانیزاسیون فرایندها، بهره مندی از ظرفیت های مالیات الکترونیک و همچنین اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم توسط نهادها و دستگاه های ذیربط،بتوانیم یک پایگاه اطلاعاتی قوی در سازمان امور مالیاتی ایجاد کنیم و بتوانیم با تکیه بر اطلاعات صحیح،فشار مالیاتی را به سمت کسانی که درآمدهای بالایی کسب می کنند اما از زیر بار مالیات شانه خالی می کنند سوق دهیم.

در ادامه این دیدار، استاندار خراسان رضوی نیز با تاکید بر اینکه مالیات باید با تدبیر و درک شرایط فعلی کشور اخذ شود، گفت: علاوه بر این باید به نسبت مالیاتی که دریافت می شود، در جامعه ثروت توزیع شده و رفاه اجتماعی ایجاد گردد .

علیرضا رشیدیان، با بیان اینکه استان خراسان رضوی با داشتن صنایع مهمی همچون صنعت خودروسازی، سیمان و حجم قابل توجه موسسات اعتباری و مالی، از ظرفیت های قابل توجه دیگری نیز برخوردار است، گفت: با اجرای برجام و رفع تحریم ها انتظار می رود که اقتصاد این استان با جهش قابل ملاحظه ای روبرو گردد.

وی بر اجرای مشوق های مالیاتی اثرگذار بر جریان اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: در کنار این موضوع باید وضعیت موسسات مالی و اعتباری در این استان مورد بازنگری قرار گیرد و کنترل های ویژه ای در این خصوص به اجرا در بیاید.

رشیدیان، با بیان اینکه 95 درصد واحدهای صنعتی در استان خراسان رضوی توسط بخش خصوصی اداره می شود، خواستار حمایت جدی سازمان امور مالیاتی کشور از بخش تولید و صنعت در شرایط فعلی اقتصاد کشور شد.

استاندار خراسان رضوی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که بتوان با ایجاد شرایط ویژه ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مشکلات مربوط به تولید کنندگان، صنعتگران و دیگر حوزه های اقتصادی فعال را در خود استان حل و فصل کرد.

اجتماعی و اقتصادی جامعه خراسان رضوی دولت مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر