کد خبر: 336569 A

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی به ایلنا خبر داد:

ایلنا: کارت های اعتباری صادر شده برای زوج های جوان به مبلغ 5 میلیون تومان و برای کارکنان دولت 6 میلیون تومان است که بر این اساس بازپرداخت ها در اقساط 12 ماهه با سود 12 درصد محاسبه خواهد شد.

ناصر حکیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا اظهار داشت: این طرح از امروز ( 19 دی ماه 94 ) آغاز شده و به صورت سراسری در کل کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: مشمولین این طرح شامل زوج‌های جوانی که دارای کد رهگیری هستند، کارمندان رسمی و پیمانی دولت و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری است.

حکیمی در پاسخ به این پرسش که این طرح تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: تا پایان سال و تا زمانی که ثبت نام‌ها به حد نصاب برسد این طرح ادامه دارد اما در صورت صلاحدید دولت مجددا طرح تمدید خواهد شد.

وی سقف ثبت نام شدگان در این طرح را 1 میلیون نفر اعلام کرد و افزود: کارت‌های اعتباری صادر شده برای زوج های جوان به مبلغ 5 میلیون تومان و برای کارکنان دولت 6 میلیون تومان است که بر این اساس بازپرداخت ها در اقساط 12 ماهه با سود 12 درصد محاسبه خواهد شد.

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: البته سقف کارت اعتباری کارمندان و بازنشستگان تا 4 برابر دریافتی آنها است و سقف کارت اعتباری برای افرادی است که حداکثر 1.5 میلیون تومان درآمد دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در این طرح مشمولین می توانند لوازم خانگی خارجی نیز خریداری کنند افزود: خیر متقاضیان تنها از برندهای ایرانی که در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده می توانند خرید کنند.

بانک مرکزی فناوری اطلاعات کارت اعتباری کارکنان دولت گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر