کد خبر: 336658 A

حجم بارش‌های کشور به 119 میلی متر رسید؛

ایلنا: در بارش‌های یک هفته گذشته در سطح کشور، 41 میلی‌متر بارندگی طی یک هفته در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان ثبت شد.

به‌گزارش ایلنا، طی هفته گذشته در بیشتر مناطق کشور بارش‌های زمستانی باریدن گرفت و با ثبت 18 میلی‌متر بارش در یک هفته، حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته به 119 میلی‌متر رسید.

این در حالی است که میزان بارش‌ها در سال گذشته و در همین زمان 70 میلی‌متر و متوسط درازمدت 80 میلی‌متر ثبت شده بود.

بر این اساس، حجم بارش‌ها از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون 49 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و 39 درصد نسبت به متوسط درازمدت افزایش یافته است.

طبق اطلاعات بارش‌ها در حوضه‌های اصلی آبریز کشور، در طول هفته گذشته و از روز 9 تا 16 دی‌ماه  41 میلی‌متر بارش در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، 11 میلی‌متر در حوضه آبریز خزر و 12 میلی‌متر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گزارش شده است.

همچنین 11 میلی متر بارش در حوضه فلات مرکزی، 5 میلی‌متر در حوضه هامون و مرزی شرق و 4 میلی‌متر بارندگی نیز در حوضه قره‌قوم ثبت شده است.

بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه دهلران استان ایلام با 7 برابر افزایش بارش بوده و ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با 100 درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است.

خلیج فارس دریاچه ارومیه عمان کمترین میزان بارندگی استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر