کد خبر: 337431 A

ایلنا: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: به ازای خرید هر کیلوگرم انواع دانه های روغنی از کشاورزان به قیمت تضمینی، مجوز واردات چهار کیلوگرم انواع روغن خام برای متقاضیان صادر می شود.

به گزارش ایلنا ، وزارت جهاد کشاورزی در اجرای سیاست حمایت از تولید دانه های روغنی در داخل و تنظیم بازار، اعلام کرد: به ازای خرید هر کیلوگرم انواع دانه های روغنی از کشاورزان به قیمت تضمینی، مجوز واردات چهار کیلوگرم انواع روغن خام برای متقاضیان صادر می شود.

 این مجوز با هدف اجرای سیاست تنظیم بازار و استقرار زنجیره تولید تا عرضه روغن نباتی در کشور و حمایت از تولید دانه های روغنی در داخل صادر شده است.

براساس این گزارش، باتوجه به اینکه انجمن صنایع روغن نباتی ایران متصدی خرید دانه های روغنی تعیین شده است، صدور مجوز واردات انواع روغن خام منوط به مراجعه متقاضیان به این انجمن، خرید انواع دانه های روغنی به قیمت تضمینی و دریافت اسناد مبوط به پرداخت مطالبات کشاورزان تولیدکننده انواع دانه های روغنی متناسب با میزان واردات درخواستی است.

همچنین در صورت رعایت موارد یادشده، انجمن صنایع روغن نباتی ایران نسبت به صدور گواهی خرید دانه و معرفی به حوزه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی باهدف صدور مجوز واردات اقدام می کند.

در حال حاضر سالانه یک میلیون و 400 هزار تن روغن خام به کشور وارد می شود؛ سرانه مصرف روغن نباتی بین 17 تا 19 کیلوگرم است.

هم اکنون 47 کارخانه تولیدکننده روغن نباتی زیرپوشش انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران فعالیت دارند.

تنظیم بازار جهاد کشاورزی کشاورزی واردات کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر