کد خبر: 337553 A

ایلنا: کرمان موتور سال گذشته پرتیراژترین خودروسازی خصوصی کشور بوده است و در بین صنایع خودروسازی سومین خودروساز پرتیراژ بوده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به کرمان صبح امروز جمعی از اصحاب رسانه برای بازدید از صنایع خودروسازی کرمان در مجموعه ارگ جدید بم حضور یافتند.

خودروسازی کرمان در سال 1373 تاسیس شده است.

منصور عسگریان مدیر روابط عمومی کرمان موتور با تشریح فعالیت‌های خودروسازی گفت: این مجموعه در 110 هکتار قرار دارد و در حال حاضر میزان تولید آن 150 خودرو در روز است.

وی افزود: کرمان موتور سال گذشته پرتیراژترین خودروسازی خصوصی کشور بود و در بین صنایع خودروسازی سومین خودروساز پرتیراژ بوده است.

این مجموعه سال گذشته 194 هزار خودرو تولید کرده است و 4 هزار نفر پرسنل در آن مشغول به کار هستند.

عسگریان افزود: این خودرو سازی در ابتدا خودروهای دوو را مونتاژ می‌کرد اما با فروش این کارخانه کره‌ای به خریدار امریکایی، همکاری‌های ما به دلیل تحلیل‌های بین‌المللی لغو شد به همین اساس ما همکاری خود را با کشورهای اروپایی و کره‌ای آغاز کردیم که برخی از محصولات هیوندا و فولکس را در همان زمان تولید کردیم اما به سبب مشکلات پیش آمده و تحریم‌های هسته‌ای و قطع همکاری کشورهای اروپایی و کره‌ای با ایران همکاری خود را با چینی‌ها شروع کردیم و در حال حاضر خودروهای لیفان و جک در کلاس‌های مختلف تولید می‌شود.

وی ادامه داد: ما با هدف ایجاد اشتغال در این منطقه سعی داریم در آینده نزدیک میزان کارگران مشغول در این مجموعه را به 20 هزار نفر برسانیم.

اصحاب رسانه ایران کشورهای اروپایی مدیر روابط عمومی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر