کد خبر: 337629 A

علی‌اصغر مونسان:

ایلنا: رسیدن قیمت‌نفت به بشکه‌ای 30 دلار موجب شده اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی و صنعتی در کشور با مشکل مواجه شود و دولت به دلیل کاهش منابع درآمدی، حقیقا با چالش جدی مواجه است. در این شرایط لازم است همه بخش‌های جامعه منابع خود را برای سرمایه‌گذاری به میدان بیاورند و کشور با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، در مسیر توسعه گام بردارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کشور ما کشوری ثروتمند به لحاظ منابع زیرزمینی است اما به لحاظ درآمد سرانه،  نسبت به عربستان و ترکیه و سایر کشورهای منطقه، کشور ثروتمندی محسوب نمی‌شویم.

مونسان اظهار داشت: دولت برای این‌که فشار از دوش آحاد مردم برداشته شود به سراغ مهار تورم رفت و اکنون مشاهده می‌کنیم که تورم بسیار کاهش یافته اما در حال حاضر کشور با پدیده رکود مواجه است. بخشی از تورم به دلیل تحریم‌های ظالمانه بود که در 10 سال گذشته اقتصاد کشور متاثر از آن بود. دولت نیز تلاش کرد که از فشار تورم بکاهد و آن را مهار کند.

مدیرعامل سازمان منطقه‌آزاد کیش ادامه داد: در حال حاضر نگاه دولت معطوف به مبارزه با رکود است و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی با سمت‌گیری ضد رکود در حال اجرایی شدن است. متاسفانه در حال حاضر با کاهش شدید بهای نفت مواجه شدیم. در حال حاضر بسیاری از اقتصاددانان به این نکته اذعان دارند که نقش سیاسی نفت پر رنگ‌تر از نقش اقتصادی آن است. بسیاری از کشورهای تولید کننده نفت تلاش دارند ظرفیت تولید خود بالا ببرند ولو این که از همه این ظرفیت به طور کامل استفاده نکنند. آقای زنگنه نیز به همین دلیل به دنبال افزایش ظرفیت تولید و افزایش سهم ایران در بازار نفت است.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر توطئه برخی کشورهای منطقه و همدستی آنان با اسراییل، موجب شده قیمت‌نفت افت شدید داشته باشد و این اتفاق در شرایطی رخ داد که اقتصاد کشور ما به دلیل تحریم‌ها شرایط مناسبی نداشت. رسیدن قیمت‌نفت به بشکه‌ای 30 دلار موجب شده اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی و صنعتی در کشور با مشکل مواجه شود و دولت به دلیل کاهش منابع درآمدی، حقیقا با چالش جدی مواجه است. در این شرایط لازم است همه بخش‌های جامعه منابع خود را برای سرمایه‌گذاری به میدان بیاورند و کشور با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، در مسیر توسعه گام بردارد.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دولت قیمت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر