کد خبر: 337985 A

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت؛

:متاسفانه آمار تولید ما نسبت به سال گذشته نگران کننده بوده و در بیشتر صنایع رشد منفی داشته ایم و بر همین اساس دولت تصمیم گرفته که با اتخاذ برخی برنامه های اقتصادی بازار را تحریک کند

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص برگزاری نمایشگاه بهاره با توجه با تبلیغات برگزاری آن در نقاط مختلف شهر گفت:با توجه به رکود اقتصادی ، بسیاری از کالاها در صنایع و مغازه ها مانده است و با توجه به زمان آخر سال که همه به دنبال نقدینگی هستند به طور اتوماتیک فضای رقابتی به وجود می آید و امیدورایم اصناف خودشان فروش فوق العاده بگذارند.

مجتبی خسروتاج افزود:متاسفانه آمار تولید ما نسبت به سال گذشته نگران کننده بوده و در بیشتر صنایع رشد منفی داشته ایم و بر همین اساس دولت تصمیم گرفته که با اتخاذ برخی برنامه های اقتصادی بازار را تحریک کند و مردم را به خریدن ترغیب کند.

وی افزود:طرح کارت های خرید اعتباری و فروش اقساطی خودرو به همین منظور بود که دیدیم در مورد خودرو این طرح با استقبال خوبی مواجهه شد.

سخنگوی وزارت صنعت با اشاره به دیگر برنامه های دولت گفت:خرید دین نیز برای کالاهای واسطه ای آغاز شده  و این کار از سوی بانکها در حال انجام است و ما امیدواریم این طرح نیز به بازار کمک کند.

خسروتاج با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن وضعیت بازار گفت:ما امیدواریم با اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها شاهد تحرک در بازار باشیم البته نباید این انتظار را داشت که یک شبه به بازار شوک وارد شود اما با اطمینانی که مردم از روند لغو تحریم ها پیدا خواهند کرد بازار نیز به مرورو زمان بهتر خواهد شد.

 

دولت دین رشد نقدینگی وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر