کد خبر: 345364 A

ایلنا: گردش مالی در نیمه اول سال 2015 بدین صورت است که گیمرهای چینی 3.2 میلیارد دلار برای بازی‌های موبایلی، 4.3 میلیارد دلار برای بازی‌های رایانه‌های شخصی و 1.6 میلیارد دلار برای بازی‌های تحت مرورگر هزینه کرده‌اند.

به گزارش ایلنا از بنیاد ملی بازیهای یارانه ای گزارشی از وضعیت صنعت بازی‌های ویدئویی در کشور چین منتشر شده است، گویای  عظمت صنعت  گیمرهای موبایلی در چین است، به‌نحوی که تنها جمعیت گیمرهای موبایلی این کشور از کل جمعیت ایالات متحده آمریکا بیش‌تر است.

همچنین در این گزارش اعلام شده در نیمه اول سال 2015 تعداد گیمرهای موبایلی چین معادل 366 میلیون نفر است. این تعداد گیمر از مجموع جمعیت ایالات متحده آمریکا و کانادا نیز بیش‌تر است. در این گزارش تعداد گیمرهای بازی‌های آنلاین تحت مرورگر نزدیک به 305 میلیون نفر و تعداد کسانی که با رایانه‌ها شخصی بازی می‌کنند قریب به 134 میلیون نفر اعلام شده است.

گردش مالی گیمرها در نیمه اول سال 2015 بدین صورت است که گیمرهای چینی 3.2 میلیارد دلار برای بازی‌های موبایلی، 4.3 میلیارد دلار برای بازی‌های رایانه‌های شخصی و 1.6 میلیارد دلار برای بازی‌های تحت مرورگر هزینه کرده‌اند؛ این در حالی است که بازی‌های موبایلی رشد چشم‌گیری نسبت به دیگر پلتفرم‌ها دارد و سالانه 67 درصد رشد می‌کند؛ در حالی که این رشد برای بازی‌های رایانه شخصی تنها 4.5 درصد و برای بازی‌های تحت مرورگر 12 درصد است.

با این حساب پیش‌بینی می‌شود که بازار بازی‌های موبایلی در این کشور به‌زودی وسیعتر از بازی‌های رایانه‌های شخصی خواهد شد.

بازی چین دلار رایانه رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر