کد خبر: 352270 A

نعمت زاده :

ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: کشورمان در نظر دارد خطوط تولیدی خود در صنایع کوچک و متوسط را در افغانستان راه‌اندازی کند و به همین منظور به زودی نمایشگاهی اختصاصی ماشین‌آلات صنعتی و تولیدی را در افغانستان برگزار می‌کنیم.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، «محمدرضا نعمت‌زاده» در آئین گشایش سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل گفت: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه که خود گواه فاز جدیدی از همکاری‌های ایران با افغانستان است، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط بتوانند کار خود را در این کشور برادر آغاز کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه امروز نیز تفاهمنامه‌ای در بخش معادن به امضاء خواهد رسید، ابراز امیدواری کرد: با همکاری‌های مشترک شاهد صادرات محصولات معدنی افغانستان به سایر کشورهای جهان باشیم.

وی با تاکید بر فراهم کردن بسترها برای افزایش تجارت دو کشور تصریح کرد: ما آمادگی کامل داریم روابط خود را با افغانستان گسترش دهیم و از برادران افغانی نیز می‌خواهم با ارتباطی که با ایران فراهم می‌کنند، زمینه همکاری و مشارکت‌های بیشتر را فراهم کنند.

نعمت‌زاده در ادامه با بیان اینکه ما تجار افغان را افراد با تجربه‌ای می‌دانیم چرا که در بسیاری از کشورهای جهان مشغول کسب و کار و سرمایه‌گذاری هستند، اظهار داشت: از تجار و سرمایه‌گذاران افغان دعوت می‌کنیم در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

وی گفت: ما آماده‌ایم تجربیات 37 ساله خود را در بخش‌های مختلف در اختیار برادران افغان قرار دهیم چرا که معتقدیم افزایش عمق روابط و همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در افغانستان یا ایران می‌تواند روابط استراتژیک بلند مدت دوطرف را تضمین کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه به حضور بیش از 2 میلیون افغان در ایران اشاره کرد و گفت: امیدوارم روزی میزان رفاه و امنیت در افغانستان به اندازه ای برسد که آنان برای ساخت کشور خود به کشورشان برگردند و در سازندگی کشورشان مشارکت کنند.

محمدرضا بهرامی سفیر ایران در افغانستان، ,ولی ا... افخمی راد، رییس سازمان توسعه تجارت، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع افغانستان، داود شاه صبا وزیر معادن افغانستان، قربان حقجو رئیس اداره حمایت از سرمایه‌گذاری افغانستان (آیسا)، خانجان الکوزی معاون ارشد اتاق تجارت و صنایع افغانستان، محمود سیادت مسئول اتاق مشترک ایران و افغانستان و جمعی از تجار و فعالان اقتصادی ایران و افغانستان در آئین گشایش این نمایشگاه حضور داشتند.

سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان امروز چهارشنبه به مدت چهار روز در هتل اورانوس کابل کار خود را آغاز کرده است. در این نمایشگاه 111 شرکت ایرانی در 12 گروه کالایی و خدماتی محصولات و خدمات خود را به نمایش گذاشته‌اند.

افغانستان ایران تجارت صنایع کوچک محمدرضا بهرامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر