کد خبر: 352312 A

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: امیداواریم در تابستان سال آینده و با راه‌اندازی فاز جدید پالایشگاه بندرعباس بتوانیم تولید بنزین یورو ٤ را به ٣٥ میلیون لیتر در روز افزایش دهیم که به این ترتیب نیمی از بنزین تولیدی کشور یورو ٤ خواهد بود.

به گزارش ایلنا، عباس کاظمی، به فلسفه اصلی نمایشگاه محیط زیست اشاره کرد و گفت: در حقیقت این نمایشگاه تجمیع فعالیت‌های عرضه کنندگان، پیمانکاران مشاوران، سازندگان و تولیدکنندگان محصولات محیط زیستی است، همچنین این مکان فرصتی برای تبادل اطلاعات با سرمایه گذاری و انرژی اندک است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: این شرکت افزون بر وظیفه اصلی خود که بحث تامین امنیت عرضه انرژی است که البته به خوبی آنرا انجام می‌دهد در بحث کیفی سازی محصولات بویژه در حفاظت و حراست هرچه بیشتر از محیط زیست کارهای بسیاری انجام داده است، زیرا پس از بحث امنیت انرژی، موضوع انطباق محصولات عرضه شده با استانداردهای زیست محیطی مطرح است.

او تصریح کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تلاش و برنامه‎ریزی انجام شده توانست امسال روزانه ٦٢ و نیم میلیون لیتر بنزین در داخل کشور توزیع کند که این مهم با افزایش نسبی روبرو بود، با توجه به راه‌اندازی پالایشگاه اصفهان و بحث انطباق آن با استاندارد یورو٤ هم اکنون ٢٤ میلیون لیتر در روز بنزین یورو٤ در داخل کشور تولید می‌شود، از این رو تقریبا ٤٠ درصد محصولات ما یورو ٤ است، امیدواریم در بهار سال ٩٥ بتوانیم تولید بنزین یورو ٤ خود را به ٢٩ میلیون لیتر در روز ارتقا دهیم.

کاظمی ادامه داد: امیداواریم در تابستان سال آینده و با راه اندازی فاز جدید پالایشگاه بندرعباس بتوانیم تولید بنزین یورو ٤ کشور را به ٣٥ میلیون لیتر در روز افزایش دهیم که به این ترتیب نیمی از بنزین تولیدی کشور یورو٤ خواهد بود.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش​ تصریح کرد: با راه‌اندازی واحد نفت گاز جدید پالایشگاه لاوان امیدواریم بتوانیم تا تابستان سال آینده نیمی از نفت گازی که به حمل نقل عرضه می‌کنیم یورو٤ باشد که این امر نیز به هر حال نوید خوبی است که اتفاق خواهد افتاد.

او افزود: پروژه های زیست محیطی نفت گاز در پالایشگاههای تبریز و اصفهان آغاز شده که امیدواریم در سال ٩٧ به پایان برسد، اگر این دو پروژه به پایان برسد می‌توانیم ادعا کنیم که کل نفت گازی که برای حمل و نقل عرضه خواهیم کرد مطابق با استاندارد یورو٤  باشد، البته توانایی تولید نفت گاز یورو ٥ هم برای سواریهای دیزلی وجود دارد که براساس تقاضاهایی که خواهیم داشت و مجهز شدن جایگاهها و تولید خودروی یورو ٥ از سوی خودروسازان، امکان عرضه نفت گاز با این استاندارد (یورو ٥) را نیز از همین امروز خواهیم داشت.

کاظمی به استقبال مردم شهرهای مختلف برای عرضه بنزین یورو ٤ در شهرهایشان اشاره کرد و گفت: مردم انتظار و توقع دارند که بنزین با استاندارد یورو ٤ در شهرهایشان توزیع شود، خوشبختانه ما در ٨ کلانشهر آلوده کشور و با توجه به توسعه پالایشگاه اصفهان، توانسته‌ایم بنزین با کیفیت یورو ٤ توزیع کنیم و ١٠ شهر دیگر نیز که در نزدیکی شهرهای تهران، اصفهان و بنادر کشور قرار دارند از بهار سال آینده زیر پوشش بنزین یورو ٤ قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی عنوان کرد: توزیع بنزین یورو ٤ علاوه بر کرج در شهر قم نیز شروع می‌شود، همچنین شهرهای اطراف اصفهان، خمینی شهر، شاهین شهر نیز زیر پوشش بنزین یورو ٤ قرار می‌گیرند.

او گفت: در چابهار و آبادان نیز تا بهار سال آینده بنزین یورو ٤ توزیع خواهد شد، بنابراین تمام مردم تقاضا دارند که در شهرهایشان بنزین یورو ٤ توزیع شود که این امر نشان می‌دهد که افکار عمومی به مسائل محیط زیستی واقف و آگاه هستند، ما نیز امیدواریم بتوانیم شهرهای مختلف کشور را زیر پوشش توزیع بنزین یورو٤ قرار دهیم.

کاظمی به موضوع پسابرجام و تاثیر آن با شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اشاره و تصریح کرد: ما توسعه کیفی و کمی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم، قطعاً پسابرجام کمک می‌کند تا جذب سرمایه گذاری در پالایشگاه‌ها انجام شود، خوشبختانه کشورهای زیادی تقاضا دارند که با سرمایه خود به ایران آمده و با ما مشارکت داشته باشند، ما نیز پالایشگاه‌ها را تشویق و راهنمایی می‌کنیم که از این فرصت سرمایه‌گذاری استفاده کنند و استانداردهای خود را ارتقا دهند.

بنزین فرآورده های نفتی یورو بنزین تولیدی پالایش و پخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر