کد خبر: 359061 A

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران:

ایلنا: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران صیانت از آب‌های زیرزمینی و اجرایی کردن طرح تعادل‌بخشی را مهم‌ترین برنامه این شرکت در سال جاری دانست.

به گزارش ایلنا، "محمد حاج‌رسولیها" مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در این راستا، با نصب ابزارهای اندازه‌گیری بر روی چاه‌ها و جلوگیری از برداشت چاه‌های غیرمجاز آب‌های زیرزمینی با جدیت تمام تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

حاج رسولیها ادامه داد: این بزرگترین اقدامی است که در سال 95 عملیاتی می‌شود و با اجرای این کار می‌توان اقدام موثری را جهت توسعه پایدار منابع آب کشور انجام داد.

وی تصریح کرد: به‌جز چاه‌های غیرمجاز، برخی چاه‌های مجاز کشور نیز بیش از پروانه و مجوز خود از منابع زیرزمینی برداشت می‌کنند که در سال جدید ضمن بازنگری پروانه‌ها، برداشت این چاه‌ها نیز کنترل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه گفت: نگاه ما به اجرای پروژه مدیریت مشارکت منابع آب نگاه پروژه ای است، به طوریکه وضعیت دشت‌ها از نظر منابع آب زیرمینی، تعداد چاه‌های مجاز و غیرمجاز و اضافه برداشت‌ها مورد مطالعه قرار می‌گیرد و با مشارکت کشاورزان برنامه تعادل‌بخشی اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد: مسئولان بخش آب به این واقعیت آگاهند که بدون حضور مردم و کشاورزان و همفکری و تعامل با آنان نمی‌توان منابع آب را مدیریت کرد.

ایران توسعه پایدار آب منابع کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر