کد خبر: 359551 A

رئیس اتحادیه آبزیان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: رئیس اتحادیه آبزیان گفت: تیلاپیا درمقایسه با بسیاری از ماهی‌های پرورشی و دریایی پرطرفدار در ایران مثل قزل آلا یا ماهی سفید، فاقد آن طعم و مزه‌ای است که از ماهی انتظار می‌رود؛روش عرضه این محصول که به شکل فیله است موجب شده تا از بازار خوبی در ایران برخوردار باشد.

ارسلان قاسمی-رئیس اتحادیه آبزیان-در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص افزایش تعرفه واردات ماهی به خصوص تیلاپیا که در تعرفه جدید به 32 درصد رسیده است بیان داشت: افزایش تعرفه ماهی تیلاپیا به طور حتم در افزایش قیمت این محصول در بازار تاثیر خواهد داشت؛اما مساله ای که مطرح است کیفیت پایین این محصول است که با بسته بندی های خوب به بازار عرضه می شود.

او افزود:  بر اساس آخرین آمارهای فائو36 درصد از تولید ماهی تیلاپیا  در چین است و این ماهی در مقایسه با ماهی هایی که در کشور تولید می شود کیفیت پایینی دارد و شاید افزایش تعرفه و به دنبال آن افزایش قیمت آن در بازار موجب شود کمتر از این محصول چینی در کشور استفاده شود.

رییس اتحادیه آبزیان در ادامه گفت:تیلاپیا درمقایسه با بسیاری از ماهی‌های پرورشی و دریایی پرطرفدار در ایران مثل قزل آلا یا ماهی سفید، فاقد آن طعم و مزه‌ای است که از ماهی انتظار می‌رود؛روش عرضه این محصول که به شکل فیله است موجب شده تا از بازار خوبی در ایران برخوردار باشد.

رئیس اتحادیه آبزیان در ادامه تعرفه های سابق و جدید واردات ماهی را به شرح ذیل اعلام کرد:

انواع ماهی و لارو میگو زنده بیش از 10 کیلوگرم - 15 درصد
تخم و لارو بچه ماهی 4 درصد 5 درصد
ماهی تیلاپیا تازه 26 درصد 32 درصد
ماهی تیلا پیا منجمد 7 درصد 32درصد
فیله ماهی تیلاپیا 4 درصد 32 درصد
انواع ماهی پهن 4 درصد 40 درصد

 

اتحادیه آبزیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر