کد خبر: 361872 A

محمدحسین برخوردار گفت: مجلس محترم قصد دارد با افزایش مالیات جلوی مصرف را بگیرد اما در واقع به قاچاق رونق می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان بررسی لایحه بودجه 95 در مجلس شورای اسلامی کمیسیون تلفیق برای جلوگیری از گسترش استعمال سیگار تصمیم به گران کردن دخانیات ساخت داخل تا سقف 20 درصد و دخانیات وارداتی تا سقف  40 درصد گرفته است که این امر هنوز به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

همین امر سبب رئیس سازمان دخانیات ایران این روزها در حال رایزنی با نمایندکان مجلس باشد.

محمدحسین برخوردار در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص این پیشنهاد گفت: هر چقدر مالیات را بر روی محصولات دخانی افزایش دهیم میزان قاچاق این محصولات روند صعودی طی خواهد کرد و این امر به دلیل گستردگی مرزهای ما اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: تا وقتی که اصناف مجهز به صندوق‌های الکتریکی نشوند اینگونه روش‌ها کاربرد ندارد و فقط بازار قاچاق را رونق می‌باشد.

مدیرعامل شرکت دخانیات تصریح کرد: تا کنون سیاست‌‌های ما درقبال قاچاق کارایی لازم را نداشته است و مطابق آمار هر ساله این رقم افزایش داشته به طوری که در سال 94، 20 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد شده است.

وی ادامه داد: مجلس محترم قصد دارد با افزایش مالیات جلوی مصرف را بگیرد اما در واقع به قاچاق رونق می‌بخشد. بر روی جنس قاچاق هیچ‌گونه نظارتی نیست و امکان اینکه سلامت جوانان ما به خطر بیفتد وجود دارد.

برخوردار در پایان گفت: تقریبا 40 درصد از محصولات دخانی موجود در بازار کشور به صورت قاچاق وارد شده است.

ایران سلامت سیگار قاچاق مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر