کد خبر: 362018 A

ایلنا: بانک مرکزی در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی و چهاردهمین مجمع سالانه به عنوان رئیس دوره‌ای این سازمان در سال 2017 میلادی انتخاب شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی بانک مرکزی ، بر همین اساس اجلاس آتی مجمع عمومی هیات خدمات مالی اسلامی در سال 2017 به میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشورمان برگزار خواهد شد.

در جلسه شورای عالی آن هیات که در حکم هیات مدیره محسوب می‌شود، قائم‌ مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب ‌رئیس شورا حضور داشت و در این اجلاس عملکرد سازمان در سال گذشته، برنامه‌ها و بودجه پیشنهادی برای سال 2017، راهبردهای تأمین مالی و سازو کار تعیین دبیرکل جدید آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در حاشیه این اجلاس، نشست‌های تخصصی با موضوعاتی چون «توسعه بازار سرمایه اسلامی از طریق صکوک»، «حقوق مشتری در تأمین مالی اسلامی» و « ثبات مالی و سیاست‌گذاری» برگزار شد و سخنرانان،‌ آخرین یافته‌ها و نتایج بررسی‌های خود را ارایه کردند.

هیأت خدمات مالی اسلامی، مرجع بین‌المللی استاندارد‌گذار است که در سال 2002میلادی تأسیس شده و در زمینه تنظیم و تدوین مقررات و استانداردهای ناظر بر صنعت مالی اسلامی مشتمل بر بانکداری، بازار سرمایه و بیمه فعالیت دارد.

در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی و چهاردهمین مجمع سالیانه آن سازمان که در روز دوازدهم آوریل سال 2016 میلادی (بیست و چهارم فروردین‌ماه) به میزبانی بانک مرکزی مصر در شهر قاهره برگزار شد، هیأتی به نمایندگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به سرپرستی اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک، شرکت کردند.

ایران بودجه جمهوری اسلامی ایران صنعت مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر