کد خبر: 368567 A

با ریزش 610 واحدی شاخص بورس ؛

ایلنا: در اولین روز از معاملات هفته، تالار شیشه‌ای شاهد ریزش نسبتا شدید شاخص بورس اوراق بهادار تا مقدار 77 هزار و 423 واحد بود.

به گزارش ایلنا ؛ شاخص بورس اوراق بهادار ایران در اولین روز هفته معاملات، با ریزش 610 واحد وارد کانال 77 هزار و 423 واحدی شد و با این حساب در معاملات امروز تالار شیشه ای، بیشتر نمادها رنگ قرمز به خود گرفتند.

روند اصلاحی شاخص که از هفته اول معاملات امسال شکل گرفته بود ظاهرا ادامه دارد هر چند که روزهایی شاخصِ کلِ بورس، روند مثبتی هم تجربه کرد.

در هفته های پایانی سال 1394 شاخص بورس اوراق بهادار تهران توانسته بود رشد شدیدی را شاهد باشد که آن رشد باعث شد سرمایه گذاران بازار سرمایه در برخی از نمادها با سود های 3 برابری مواجه شوند. ظاهرا روند معاملات در آن روزها هنوز جو بازار را آرام نکرده و باعث شده که انتظارات سرمایه گذاران بورس به حدی غیر طبیعی رشد کند به طوری که در این روزها صف های خرید و فروش روی سهام هایی خاص بدون هیچ محرکی رخ دهد.

امروز نماد های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان از معدود نمادهای سبز بازار بودند و تلاش خود را کردند تا از افت شاخص بورس جلوگیری کنند.

ارزش معاملات تالار شیشه ای، امروز به بیش از 336 میلیارد تومان رسید که این مبلغ ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 18 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در 82 هزار و 247 نوبت داد و ستد بود.

 

ایران جمهوری اسلامی ایران سرمایه شاخص شاخص کل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر