کد خبر: 368572 A

گزارش هفتگی بررسی بازارها منتشر شد:

ایلنا: در هفته منتهی به پانزدهم اردیبهشت ماه سال 1395، صنعت "محصولات کاغذی" با بازدهی مثبت 22.9 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا؛ بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، 17 بورس معتبر خارجی، قیمت ارز و سکه، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، در هفته منتهی به پانزدهم اردیبهشت ماه سال 1395، حجم و ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران نسبت به هفته قبل به ترتیب 16 و 28 درصد افزایش پیدا کرد و در این میان صنعت خودرو و ساخت قطعات 42 درصد از حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد.

مطابق گزارش یادشده که توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران منتشر شده است، در هفته گذشته شاخص کل و شاخص قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران 0.5 درصد کاهش و شاخص کل (هم وزن) 0.9 درصد افزایش داشته است. در این مدت شاخص فرابورس ایران 0.5 درصد کاهش داشته است. در مدت مشابه قیمت سکه بهار آزادی 0.5 درصد، قیمت دلار مبادله­ ای 0.1 درصد و قیمت یورو مبادله­ ای 1.7 درصد افزایش داشته است.

بر این اساس در هفته منتهی به پانزدهم اردیبهشت ماه سال 1395، صنعت "محصولات کاغذی" با بازدهی مثبت 22.9 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت "ابزارپزشکی، اپتیکی و اندازه‌گیری" با افت 8.5 درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکت­ ها در هفته گذشته، "رینگ ‌سازی ‌مشهد" با 33.1 درصد مثبت و "سایپا آذین‌" با 13.1 درصد منفی، به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشته­ اند.

مطابق این گزارش در هفته گذشته، ارزش خالص دارایی (NAV) تمامی صندوق­ های سرمایه­ گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران کاهش پیدا کرد و در این میان صندوق سپهر اندیشه نوین با 0.5 درصد کاهش، کمترین افت را داشت. در مدت مشابه در میان این نهادهای مالی از نظر تغییرات قیمت، صندوق پاداش سهامداری توسعه با رشد 0.04 درصدی بیشترین افزایش قیمت را از آن خود کرده است و سه صندوق دیگر با کاهش قیمت مواجه بوده ­اند.

بر اساس گزارش یاد شده و در میان شاخص بورس­های معتبر جهانی نیز از ابتدای سال تا کنون، شاخص بورس عربستان صعودی (TASI) با رشد 1.6 درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس اسپانیا (IBEX35) با افت 4.4 درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده­ اند.

در 30 روز منتهی به پانزدهم اردیبهشت ماه سال 1395 و در بازارهای جهانی، قیمت تمامی فلزات اساسی با رشد همراه بوده و در این میان نقره با 16 درصد رشد، پیشتاز بوده است. در مدت مشابه، قیمت انواع نفت نیز با افزایش قیمت همراه بوده است و قیمت نفت وست تگزاس، برنت و اپک به ترتیب 23، 18 و 21 درصد افزایش پیدا کرده است.

برای دریافت اصل گزارش اینجا را کلیک کنید.

 

بورس تهران سایپا سرمایه گذاری صنعت یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر