کد خبر: 368575 A

ساعتی پیش در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی انجام شد ؛

ایلنا: سازمان بورس و اوراق بهادار در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی حضور یافته است.

به گزارش ایلنا ، حضور سازمان بورس و اوراق بهادار در این نمایشگاه با استقبال بسیار خوب بازدیدکنندگان و  شرکت ها و  هلدینگ های بزرگ نفت و پتروشیمی مواجه شده  و فرصتی برای تبادل نظر درخصوص تامین مالی طرح ها و فعالیت های اقتصادی از طریق بازار سرمایه فراهم آورده است.

حضور شرکت های معتبر خارجی از کشورهای مختلف و تولید کنندگان و صنعتگران داخلی فرصت مغتنمی را برای ایجاد همکاری متقابل با توجه به فراهم بودن امکان سرمایه گذاری و عقد قرارداد در فضای مشترک ایجاد کرده است.   

صبح امروز نیز بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه سازمان بورس و اوراق بهادار در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کردند.

در این نمایشگاه سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه ارکان بازار سرمایه شامل شرکت بورس اوراق بهادار، بورس کالا، فرابورس، بورس انرژی، شرکت اطلاع رسانی، مدیریت دارایی مرکزی و کانون نهادهای سرمایه گذاری ، روش های تامین مالی طرح ها و فعالیت های اقتصادی از طریق بازار سرمایه را به تماشای شرکت های حاضر در نمایشگاه و بازدیدکنندگان می گذارند.

گفتنی است : جمهوری اسلامی ایران به عنوان دومین تولیدکننده نفت در کشورهای عضو اوپک ، با پتانسیل 11 درصد از کل ذخایر نفت جهان و %18  از ذخایر گاز طبیعی هر ساله میزبان برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی است که از نظر گستردگی و تعدد شرکت کنندگان در زمره پر اهمیت ترین نمایشگاه های تخصصی در حوزه صنعت نفت و گاز جهان است.

ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری روز در حوزه صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها و نیز رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان ساخت داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، کمک به ایجاد بازارهای جدید خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه بازارهای هدف از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام شده است.

 غرفه بازار سرمایه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در بزرگراه چمران در سالن 8-7 از ساعت 10 تا 18 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از 16 اردیبهشت آغاز شده،  فردا 19 اردیبهشت به کار خود پایان می دهد.

 

 

بورس کالا پالایش پتروشیمی گاز نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر