کد خبر: 370508 A

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: وی با ابراز امیدواری از اینکه سوآپ زود‌تر اجرایی شود، تاکید کرد: البته بحثی که هست اینکه تولیدکنندگان بدنبال این نیز هستند که همه تخم مرغ‌ها در یک سبد نباشد و تنوع ایجاد شود و با این رویه سواپ معنی پیدا می‌کند.

محسن قمصری مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت سوآپ نفت گفت: بر اساس تصمیمی که گرفته شد قرار شد که از این به بعد کار سوآپ را شرکت نیکو انجام دهد و در حال حاضر نیز این شرکت مشغول مذاکره است ولی هنوز عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه عدم از سرگیری سوآپ دلایل زیادی دارد، افزود: ما بعنوان شرکت نفت آمادگی داریم که هر زمان شرکت نیکو به توافق برسد عملیات را آغاز کنیم.

قمصری با بیان اینکه کشورهایی که قبلا با آن‌ها عملیات سوآپ را انجام می‌دادیم هنوز به ما اطمینان ندارند، تصریح کرد: بحثی که هست اینکه ظرفیت‌های انتقال نفت خام از آسیای میانه به بازارهای مصرف بیش از توان تولید است یعنی ظرفیت مازاد وجود دارد به این خاطر شاید استقبال شرکت‌ها برای سوآپ کم باشد و ضمن اینکه در دوره‌های قبل قیمت‌های آسیا در سطح بالاتری از اروپا قرار داشت اما اکنون کاملا به عکس شده است بنابراین تولیدکنندگانی که امکان عرضه نفت خام را به اروپا داشته باشند خیلی اصرار ندارند سوآپ کنند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه سوآپ زود‌تر اجرایی شود، تاکید کرد: البته بحثی که هست اینکه تولیدکنندگان بدنبال این نیز هستند که همه تخم مرغ‌ها در یک سبد نباشد و تنوع ایجاد شود و با این رویه سواپ معنی پیدا می‌کند.

 

امور بین الملل نفت اروپا یکشنبه سوآپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر