کد خبر: 374127 A

ایلنا: پروروش گفت: از 15 تیر به پیک مصرف آب تهران می رسیم و مصرف به حدود 3 میلیون و 200 هزار متر مکعب تا سه میلیون و 400 هزار متر مکعب در روز می رسد.

محمد پرورش مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حاشیه مانور مدیریت سیلاب در جمع خبرنگاران در بارذه نتیجه مانور یاد شده گفت:  مدیریت بحران شهر تهران از 12 کارگروه تشکیل شده که یکی از آنها کارگروه شریانهای حیاتی و سیل است که  3 جلسه  با موضوعات اشنایی، تدوین و مانور دور میزی برگذار کردیم.

وی با بیان اینکه امروز سه سناریو داشتیم که بصورت واقعی 3 حادثه را اطلاع رسانی کردیم، افزود: در این مانور تمام اعضای کارگروه دستگاه های مختلف آب منطقه ای وتوزیع  برق  و 12 دستگاه مرتبط حضور داشتند و تمام دستگاه های خدمات رسان کنار یکدیگر قرار گرفتند.

پروروش اظهار داشت: مانور امروز اولین مانور در این سطح است و این نشان می دهد در تهران برای مدیریت حوادث اگر هماهنگی و دستورالعمل قبلی برای پیشگیری از حوادث نداشته باشیم با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

وی ادامه داد: مانور امروز در ارتباط با شکستگی کانال و ریزش آب در نیروگاه طرشت و برق آلستوم، شکستگی کانال و ورود سیل به ایستگاه صادقه و سناریوی سوم در ارتباط با رودخانه کن بود که  تمرینات لازم انجام شد و تمام دستگاه ها به نقاط ضعف و قوت خود پی بردند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: هدف از این کار این بود که اگر سیلی رخ دهد و  هیچ دستورالعملی نداشته باشیم تا مسئولیت دستگاه ها مشخص شود، ممکن است در مواقع حادثه همه حضور پیدا  کنند ولی اگر از قبل برنامه ریزی و تقسیم کاری نباشد عملا اتفاقی نمی افتد و حتی ممکن است باعث برخی ناهماهنگی ها شود لذا امروز بحث دستورالعمل سیل به نتیجه رسید و انتظار است که بعد از این جلسه 3 تا 4 دستور العمل را در حوزه های مختلف نهایی کنیم و به مرور تمام کارگروه های سیل و شریانهای حیاتی دستور العمل داشته باشد تا  بر اساس آن کار را دنبال کنند.

وی در ادامه درباره وضعیت تامین آب در تابستان پیش رو گفت: با توجه به اینکه وضعیت آب سطحی پایدار است، در حوزه تامین مشکلات خاصی وجود ندارد ولی از 15 تیربه  پیک مصرف آب تهران می رسیم و مصرف به  حدود 3 میلیون و 200 هزار متر مکعب تا سه میلیون و 400 هزار متر مکعب در روز می رسد.

پروروش با یادآوری اینکه  ما در تولید مشکلی نداریم ولی از مردم تقاضا داریم که در روزهای گرم پیک زدایی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: اگر مردم در ساعاتی که پیک مصرف است مراعات نکنند امکان دارد که بصورت موردی افت فشار باشد اما در برنامه ریزی ما افت فشار پیش بینی نشده است.

وی تاکید کرد: طبق روال سالهای گذشته روزهای پیک مصرف که ممکن است 10 تا 15 روز باشد انتظار داریم که مردم مشارکت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره مذاکره با فرانسوی ها نیز اظهار داشت: ما با توجه به اقتصاد مقاومتی 10 تا 12 مدل مالی را در بخش آب و فاضلاب طراحی کردیم که پیشرفت خوبی دارد در کنار آن پیش بینی کردیم که تصفیه خانه ها را نیز به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با شرکت فرانسوی سوئز در حال مذاکره هستیم و تفاهمنامه اولیه بسته شده، ادامه داد:  فرانسوی ها در رابطه با آب بدون درامد و پرت آب ورود پیدا کنند و بنا نیست ما بصورت مستقیم پول پرداخت کنیم و قرار شده که از ظرفیت های فاینانس سوئز استفاده کنیم. 

پروروش اظهار داشت: در برنامه ریزی انجام شده باید پرت 23 درصد را به 15 درصد کاهش دهیم و چون حجم کار بالاست کار بصورت ریز دنبال می شود.

وی ادامه داد: شرکت سوئز قرار است در منطقه یک تهران که 2 میلیون نفر جمعیت دارد، اقداماتی را بصورت پایلوت برای کاهش آب بدون درآمد انجام دهند، بنابراین در اولین اقدام، بین مناطق کنتورگذاری شده تا ببینیم که چقدر آب به منطقه یک باید تزریق شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: اگر قرار است این تفاهم‌نامه به مرحله قرارداد برسد، باید مدلی را اجرا کنیم که از مابه‌التفاوت پرت آب، سرمایه‌گذاری این شرکت به فرانسوی‌ها بازگردانده شود.

 

آب و فاضلاب برق شرکت آب و فاضلاب فرانسه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر