کد خبر: 375866 A

زمانی‌نیا خبرداد:

ایلنا: معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقه لیتوانی به همکاری و سرمایه‌گذاری در بخش ال.ان.جی (گاز مایع فشرده) ایران و خرید نفت از کشور ما خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیرحسین زمانی‌نیا عصر امروز پس از دیدار با «الکساندرز اسپروگیس» معاون وزیر انرژی لیتوانی، افزود: لیتوانی در زمینه گاز طبیعی مایع شده (ال.ان.جی) دتجربه خوبی ارد و بر این اساس، پیشنهاد همکاری در زمینه فنی و سرمایه گذاری از سوی لیتوانی ارایه شد که قرار است بررسی شود.

وی مطالعه در بخش شیل اویل و شیل گس را از دیگر پیشنهادهای لیتوانی به ایران در این دیدار عنوان کرد و ادامه داد: معاون وزیر انرژی لیتوانی اعلام کرد این کشور دارای تاسیسات تبدیل ال.ان.جی به گاز طبیعی به صورت شناور و روی کشتی است.

زمانی نیا اضافه کرد: لیتوانی با برخورداری از این تاسیسات، به همکاری با ایران در بخش ال.ان.جی در قالب فنی و سرمایه گذاری علاقه دارد.

معاون وزیر نفت درباره صادرات نفت خام به لیتوانی تاکید کرد خرید نفت خام در این کشور از سوی بخش خصوصی صورت می گیرد و بخش خصوصی این کشور به خرید نفت خام و فرآورده نفتی از ایران علاقه دارد و قرار است در این زمینه با بخش خصوصی این کشور مذاکره شود.

وی یادآوری کرد: لیتوانی امیدوار است میزان وابستگی به منابع انرژی روسیه را از ٩٠ درصد به ٥٠ درصد برساند.

 

امیرحسین زمانی نیا الکساندرز اسپروگیس معاون وزیر انرژی لیتوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر