کد خبر: 379134 A

معاون ناشران بورس تهران در گفتگو با ایلنا :

ایلنا: معاون ناشران بورس تهران گفت: پیشنهاد مشخص ما برای ناشران این است که امسال را برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه هدف گذاری کنند. به این دلیل که نرخ تامین مالی در بازار سرمایه به شدت در حال کاهش است و پیش بینی می شود این نرخ بیش از این نیز کاهش پیدا کند.

روح الله حسنی مقدم در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که علت اصلی عدم سرمایه گذاری‌های خارجی در بورس ایران چیست و آیا تنگ نظری‌ها و مشکلات ساختاری در بورس میزان سرمایه گذاری های خارجی را کاهش داده است؟ گفت: این طور نیست ، موانع مختلفی برای سرمایه گذاری خارجی در بورس وجود دارد ضمن اینکه سرمایه گذاری خارجی در بورس و در اندازه های کوچک تاکنون خوب بوده و هر روز این آمار منتشر می شود و می بینیم که این آمار روبه افزایش است.

وی افزود: نکته بعدی اینکه یکسری از سرمایه گذاران خارجی نتوانستند در زمان تحریم ها نقل و انتقالات مالی داشته باشند و پول خود را به صورت مستقیم به کشور وارد کنند و یک بخشی نیز نیازمند آشنایی بیشتر با شرکتها هستند .

معاون ناشران بورس تهران با بیان اینکه باید صورت های مالی انگلیسی در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد گفت: اگر اطلاعات درست و خوب در اختیار سرمایه گذاران باشد و شرکتهای ما به سمت این موضوع حرکت کنند که گزارشات مالی خود را به صورت بین المللی و با زبان انگلیسی منعکس کنند این موضوع می تواند به جذب سرمایه گذاری ها کمک خوبی کند.

وی افزود: بدون وجود زیرساختهای لازم نمی توان انتظار داشت تا سرمایه گذار به کشور بیاید ، شما هم اگر قصد سرمایه گذاری در کشور دیگری را داشته باشید مسلما چشم بسته این کار را انجام نمی دهید و قطعا نیازمند صورتهای مالی و اطلاعات مالی شرکتها هستید.

حسینی مقدم در پاسخ به این پرسش که تا پایان سال چه تعداد اوراق و ابزار جدید وارد بازار می‌شود؟ نیز گفت : برنامه داریم که 15 شرکت در بورس به شرکتهای قبلی اضافه شود و 20 تا 30 اوراق جدید نیز در دست اجرا است.

وی گفت: از 30 اوراقی که تعهد داریم 3 اوراق ما تاکنون درج و پذیرش شده است برای شرکتها نیز تا کنون 2 شرکت از 15 شرکت تحقق یافته است و در تیر ماه نیز 2 شرکت دیگر را در بورس خواهیم داشت.

حسینی مقدم با اشاره به نام شرکتها افزود: آسان پرداخت و تامین سرمایه نوین در تیر ماه وارد بورس خواهند شد که هر دو صنعت جدیدی هستند.

وی تصریح کرد: این صنایع جدید باعث می شوند که رونق در بازار سرمایه بیشتر شود و علاقمندان وارد بازار شود و تنوع را در بازار افزایش می‌دهد زیرا برخی از صنایع جذاب و متنوع هستند و تنوع بخشیدن به صنایع باعث می شود که شما همیشه سرمایه گذاران را در بازار حفظ کنید.

حسینی مقدم در پاسخ به این پرسش که به ناشران چه پیشنهادی برای تامین مالی دارید؟ نیز گفت: پیشنهاد مشخص ما این است که امسال را برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه هدف گذاری کنند. به این دلیل که نرخ تامین مالی در بازار سرمایه به شدت در حال کاهش است و پیش بینی می شود این نرخ بیش از این نیز کاهش پیدا کند.

بورس تهران پول سرمایه معاون گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر