کد خبر: 381372 A

بانک‌مرکزی به بانک‌ها بخشنامه داد؛

ایلنا: بانک‌مرکزی در بخشنامه‌ای همه بانک‌ها و موسسه‌ها را موظف کرد پرداخت تسهیلات‌ازدواج را حداکثر از ابتدای مردادماه در اولویت قرار دهند.

 به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی بانک‌مرکزی، این بخشنامه به دنبال تصویب تبصره 29 قانون بودجه سال 1395 صادر شده ‌که در آن بانک‌مرکزی به منظور حمایت از ازدواج جوانان، موظف شد همه بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج جوانان و ضرورت فراهم کردن تسهیلات لازم برای این امر مراتب زیر برای استحضار و رعایت ابلاغ می‌شود:

1) منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک‌ها پس از کسر الزامات قانونی باید برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به همه مردم اختصاص یابد.

2) همه بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری موظف‌اند امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 100 میلیون ریالی برای هر یک از زوجین را حداکثر از ابتدای مردادماه امسال فراهم کنند.

3) پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج و سایر تکالیف‌قانونی در اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده و توصیه موکد می‌شود در صورت عدم کفایت منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز، از پرداخت سایر تسهیلات قرض‌الحسنه حتی‌الامکان خودداری شود.

4) بانک‌ها برای جذب منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز مجاز به انجام تبلیغات وزین و متعارف و اختصاص جوایز هستند. اصلاحیه آیین‌نامه ذیربط در این رابطه متعاقباً ابلاغ می‌شود.

بانک مرکزی تسهیلات ازدواج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر