کد خبر: 381438 A

ایلنا: مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران از به بهره برداری رسیدن تاسیسات فاضلاب شرق تهران شامل مناطق 8،4،13 و 14 خبر داد.

به گزارش ایلنا، اصغر ریاضتی گفت:با توجه به اولویت های اجرایی  پروژه فاضلاب در شهر تهران و فازبندی اجرای آن  در مناطق شهرداری،در حال حاضر   اجرای شبکه ها و انشعابات این به بیش از 90درصدرسیده است.

ریاضتی با اشاره به محدودیت های این مناطق گفت:  به دلیل شرایط خاص محدوده از جمله تردد بالا و کم عرض بودن معابر در دریافت مجوز با محدودیت مواجه بودیم.

او افزود: در مسیرهایی مانند خیابان پیروزی و اتوبان شهید محلاتی در منطقه 13به دلیل نزدیک بودن به محدوده بازار در مراحل اجرای پروژه با چالش های متعددی روبه روشدیم اما اکنون طرح با مشارکت نهادهای شهری در این مناطق در مراحل پایانی قرار گرفته است.

ریاضتی ادامه داد: برای انتقال فاضلاب از نقطه شمالی به جنوبی ترین نقطه تهران، باید از یکسری مسیرهای اصلی عبور کند.این خطوط اصلی در سطح مناطق 13 و 14 شهرداری شامل 40 کیلومتر  و در دو خط اصلی اجرا شده است.

او در خصوص پیشرفت عملیات عمرانی درمنطقه 13شهرداری تهران، گفت: در منطقه 13، احداث 234 کیلومتر خطوط فاضلاب طراحی شد و تاکنون بیش از 233کیلومتر با هدف جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب عملیاتی شده است.

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران  با اشاره به نصب 31 هزار و 500  فقره انشعاب در این منطقه افزود: بیش از 300 هزار نفر از شهروندان ساکن منطقه 13 با بهره برداری از تاسیسات فاضلاب این منطقه به زودی از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار خواهند شد و 64 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز جمع آوری و به تصفیه خانه فاضلاب منتقل خواهد شد..

با تکمیل خطوط اصلی و فرعی،  مشکل دفع فاضلاب منطقه 14 تهران مرتفع می شود

این مقام مسئول با بیان اینکه با تکمیل خطوط اصلی و فرعی مشکل دفع فاضلاب ننطقه 14 تهران برطرف می شود گفت: حدود 55 هزار و 600 فقره انشعاب فاضلاب در این منطقه نصب شده است که در مجموع فاضلاب بیش از 532 هزار نفر  را جمع آوری و پس از عبور ازخطوط انتقال به تونل فاضلابروی شرقی هدایت می کند.

او در پایان خاطر نشان کرد: برای جمع آوری فاضلاب منطقه 14 از طریق دو خط اصلی معادل 373 کیلومتر لوله گذاری انجام شده است و تنها 5کیلومتر آن  باقیمانده  است.

 

شهر تهران شهرداری مدیر عامل شرکت فاضلاب عملیات عمرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر