کد خبر: 381569 A

ایلنا: بانک صنعت و معدن در ماه‏های فروردین و اردیبهشت امسال برای صنعت گران کشور، 124 میلیون دلار اعتبار ارزی گشایش کرده که نشان دهنده رشد 44 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‏رسانی بانک صنعت و معدن، این بانک در دو ماه نخست سال جاری ١٢٤ میلیون دلار اعتبار ارزی برای صنعت‏گران گشایش کرده است که در مقایسه با ٨٦ میلیون دلار اعتبار ارزی گشایش یافته درمدت مشابه سال گذشته، ٤٤ درصد افزایش داشته است.

در این مدت، مبلغ ٨٥٧ میلیارد ریال اعتبارات ریالی نیز توسط این بانک برای متقاضیان استفاده از تسهیلات، گشایش یافته که نسبت به ٧٤٥ میلیارد ریال اعتبارات ریالی گشایش یافته در فروردین و اردیبهشت سال ١٣٩٤ حدود ١٥ درصد رشد داشته است.

در ماه‏های فروردین و اردیبهشت امسال بانک صنعت و معدن مبلغ هفت هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‏های صنعتی کشور پرداخته است که این رقم در مقایسه با چهار هزار و ٤٠٠ میلیارد ریال تسهیلات اعطایی در دو ماه نخست سال ٩٤ حدود 7.1 برابر افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط ایجادشده در دوران پسا تحریم و با توجه به سیاست‏های دولت در حمایت از بخش‏های تولیدی، به‏ویژه صنایع کوچک و متوسط در سال ٩٥، میزان حمایت از بخش صنعت کشور افزایش بیشتری خواهد یافت.

 

دلار رشد صنایع کوچک صنعت صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر