کد خبر: 382782 A

ایلنا: شاخص کل بورس در معاملات امروز(دوشنبه) در ادامه روند کاهشی خود با 412 واحد افت دیگر به جایگاه 72 هزار و 615 واحدی عقب نشینی کرد.

به گزارش ایلنا، تعداد معامله های بازار سرمایه پس از ورود شاخص کل بورس به کانال 72 هزار واحدی، کاهش یافت به گونه ای که 657 میلیون و 102 هزار سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 380 ملیارد ریال در 47 هزار و 844 نوبت دادوستد شد.

نمادهای تاپیکو، فولاد، شبندر، کگل، حکشتی و خساپا با افت خود، باعث کاهش شاخص شدند و اخابر با 38 واحد رشد، مانع افت بیشتر شاخص شد.

همه شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز کاهش داشتند به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) 150 واحد، شاخص کل (هم وزن) 58 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 47 واحد، شاخص آزاد شناور 527 واحد، شاخص بازار اول 235 واحد و شاخص بازار دوم 1218 واحد افت کرد.

بالاترین افزایش قیمت نیز به نمادهای تولید مواد اولیه داروپخش، تولید محور خودرو، فروسیلیس ایران، شیشه و گاز و ریخته گری تراکتورسازی ایران تعلق داشت.

بیشترین کاهش قیمت نیز برای حق تقدم توریستی و رفاهی آبادگران، آهنگری تراکتوری سازی ایران، فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر، کارخانجات قند قزوین و کربن ایران به ثبت رسید.

شاخص کل بورس در معاملات دیروز(یکشنبه) نیز با 878 واحد کاهش به رقم 73 هزارو 27 واحد رسیده بود.

** بازار سرمایه، با رفع ابهامات، بهبود می یابد

بهنام محسنی معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره وضعیت بازار سرمایه و علت افت و رکود بازار سرمایه در روزهای اخیر، گفت: برخی شرکت ها در حال اجرای تعدیلات پس از برگزاری مجامع هستند.

وی اضافه کرد: برخی ابهامات نیز در موضوع هایی مانند نرخ خوراک پتروشیمی ها وجود دارد که به مرور زمان در حال رفع شدن است و با تحقق آن، وضعیت بازار سرمایه بهبود می یابد.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران ادامه داد: مسایلی مانند نرخ سود سپرده ها، برقراری مبادلات اقتصادی خارجی و افزایش صادرات وضع بهتری نسبت به پارسال دارد که نوید شرایط بهتری را برای بازار سرمایه در سال جاری می دهند.

وی با بیان اینکه حجم و ارزش معاملات بازار سهام نسبت به پارسال بیشتر شده است، گفت: معاملات بازار سرمایه از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نشان دهنده رشد نسبتا مطلوب بازار سرمایه است.

 

رشد شاخص عقب نشینی گاز نرخ خوراک پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر