کد خبر: 382796 A

با ارسال روزانه ٢٢ میلیون مترمکعب

ایلنا: حجم صادرات گاز به کشور ترکیه از ابتدای امسال تاکنون با ١١ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از ١,٨ میلیارد مترمکعب رسید.

به گزارش ایلنا، سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: طی ٨٦ روز امسال به طور متوسط روزانه ٢١,٥ میلیون مترمکعب گاز به کشور ترکیه ارسال شده است.

عبدالرضا ابراهیمیان با اشاره به حجم تزریق گاز به مخازن نفتی اظهار کرد: در بازه زمانی یادشده میزان تزریق گاز به مخازن نفتی از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده و به چهار میلیارد و ٥٤٠ میلیون مترمکعب رسید.

افزایش ٥٠٠ میلیون مترمکعب تزریق گاز به مخازن نفتی نسبت به برنامه مصوب

وی اعلام کرد: این میزان تزریق گاز به مخازن نفتی، ٥٠٠ میلیون متر مکعب بیشتر از برنامه مصوب شرکت ملی نفت ایران بوده و سبب صیانت از مخازن نیز خواهد شد.

برداشت روزانه ٥٥١ میلیون مترمکعب گاز از منابع

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در ادامه به برداشت گاز از منابع اشاره کرد و گفت: حجم برداشت گاز از منابع طی ٨٦ روز امسال با پنج درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به طور متوسط روزانه ٥٥١ میلیون مترمکعب بوده است.

وی ادامه داد: در بازه زمانی یادشده، میزان مصرف گاز طبیعی در بخش‌ خانگی، تجاری و صنایع کوچک به‌طور متوسط ١٩٦ میلیون مترمکعب در روز بوده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال ٩ درصد رشد داشته است.

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، میزان مصرف گاز طبیعی نیروگاههای کشور در ٨٦ روز امسال را به طور میانگین ١٧٢ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: حجم مصرف گاز در بخش صنایع کشور در بازه زمانی یادشده با چهار درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ٩٨ میلیون مترمکعب رسیده است.

ابراهیمیان ادامه داد: در ٨٦ روزه ابتدایی امسال، حدود ٩٥ درصد سوخت مصرفی نیروگاهها از طریق گاز طبیعی تامین شده است.

وی افزود: پارسال در مجموع حدود ٨٣ درصد از سوخت نیروگاهها با گاز طبیعی تامین شد و تا پایان سال نیز پیش‌بینی می‌شود ٩٣ درصد از سوخت مورد نیاز نیروگاهها توسط گاز طبیعی تامین شود.

 

ایران ترکیه شرکت ملی گاز شرکت ملی نفت ایران گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر