کد خبر: 391016 A

اختصاصی ایلنا/

ایلنا: هیاتی از نمایندگان و مقامات مسئول ایرباس برای ادامه مذاکرات برای فروش هواپیما با مسئولان وزارت راه و شهرسازی فردا- یکشنبه 27 تیرماه - وارد تهران می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان شرکت هواپیماسازی ایرباس فردا (بیست و هفتم تیرماه) برای مذاکره با مقامات وزارت راه و شهرسازی درباره ادامه مذاکرات فروش هواپیما دیدار خواهند کرد.

طی سفر کابینه دولت به همراه ریاست جمهوری به اروپا در بهمن ماه گذشته، پیش نویس قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از شرکت ایرباس فرانسه به ارزش ۱۰. ۵ میلیارد دلار به امضا رسید. در طول ماه‌های گذشته، مذاکرات دو طرف این معامله ادامه داشته و بندهای متعدد مفاد قرارداد پیچیده معامله ایرباس بررسی شده است و فردا هم نمایندگان این شرکت هواپیمایی مهمان وزارت راه و شهرسازی برای تعیین و تکلیف بندهای این قرارداد هستند.

هر چند که عده‌ای مخالف دولت در تلاش هستند که با ناکام خواندن قرارداد بزرگ خرید هواپیما و نوسازی گسترده ناوگان هواپیمایی دستاوردهای برجام را تحت تاثیر قرار دهند اما قرارداد خرید هواپیما از غول‌های هواپیماسازی در جهان بر قوت خود باقی است و مذاکرات بین طرفین معامله ادامه دارد و به زودی قرارداد‌ها نهایی می‌شوند.

 

وزارت راه وشهرسازی قرارداد خرید ایرباس نمایندگان ایرباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر