کد خبر: 393079 A

رجا اعلام کرد:

ایلنا: صبح امروز با ورود غیر قانونی دوباره راکبان وسایل نقلیه به حریم خطوط ریلی کشور شاهد بروز سانحه و مصدوم شدن راننده و کمک راننده ریل باس و خروج از سیرِ یک قطار بودیم.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجا با اعلام این خبر افزود: حوالی ساعت ٩صبح روز جمعه با ورود غیر قانونی یک دستگاه کامیون به حریم ریلی در حدفاصل بلاک بهشهر به گلوگاه و توقف بر روی خط راه آهن، علیرغم ترمز به موقع توسط راننده قطار ریل باس ارم گرگان ـ پل سفید، موجب برخورد و بروز سانحه شد.

با حضور مسوولان این شرکت، راه آهن ج.ا.ا و محلی استان همچنین اکیپ های امدادی، وضعیت مصدومان سانحه  به صورت سرپایی در حال رسیدگی است .

علیرغم اقدامات متعدد راه آهن در ساخت تقاطع های غیر همسطح و تعیین گذرگاه های مجاز برای عبور و مرور و اطلاع رسانی های مکرر و هشدارهای مسوولان راه آهن ج.ا.ا و شرکت رجا برای جلوگیری از ورود غیر قانونی عابران و راکبان وسایل نقلیه به حریم ریلی کشور، متاسفانه همچنان شاهد این اقدام خطرناک و غیر مسؤولانه برخی از شهروندان هستیم.

در حالی که کشور با مشکلات اقتصادی روبرو است و تامین و توسعه ناوگان جدید از معضلات أساسی صنعت ریلی کشور است،  اقدام غیر قانونی عده ای قلیل از افراد در ورود به حریم ریلی ،موجب وارد شدن خسارت های سنگین به سرمایه های ملی کشور از جمله هموطنان گرامی و قطارهای جدید هستیم.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا از هموطنان گرامی به ویژه حاشیه نشینان خطوط ریلی درخواست کرد با توجه به مصوبات قانونی رعایت حریم ریلی (١٧ متر از هر طرف) و با توجه به خط ترمز قطارها (حدود یک کیلومتر) از زمان دیده شدن مانع و اقدام به ترمز، نسبت به رعایت موارد یاد شده برای جلوگیری از چنین سوانحی توجه کافی داشته باشند.

مسافرانی که در این حادثه مصدوم شدند سرپایی مداوا و فقط راننده ها به بیمارستان منتقل شد.

 

شرکت قطارهای مسافری رجا برخورد کامیون با قطار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر