کد خبر: 405791 A

رییس جمهوری مطرح کرد:

ایلنا: به گفته رییس جمهوری، با تک رقمی شدن سود تسهیلات وام مسکن، به خانه دار شدن جوانان با سود تسهیلات کم نزدیکتر می شویم.

به گزارش ایلنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز، دوشنبه، در مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی سال 95 که در سالن اجلاس سران برگزار شد، خبر تک رقمی شدن تسهیلات وام مسکن برای مسکن اولی‌ها را اعلام کرد.

رییس جمهوری کشورمان در این مراسم اظهار کرد که هدیه دولت به مناسبت هفته دولت به مسکن اولی ها این است که برای نخستین بار سود تسهیلات وام مسکن یک رقمی شده و از 11 درصد کنونی به 8 درصد برای بافت های فرسوده و 9.5 درصد بافت های غیر فرسوده کاهش می یابد.

وی گفت: امروز اعلام می کنم برای نخستین بار سود تسهیلات وام مسکن یک رقمی می شود و باز پرداخت آن 12 ساله یعنی 144 ماه است. بنابراین امروز یک قدم برای خانه دار شدن جوانان با سود تسهیلات کم نزدیکتر می شویم.

رییس جمهوری اظهار داشت: رقم وام مسکن 80، 60 و 40 میلیون در تهران و شهرهای کوچک و بزرگ اعلام شده بود و برای زوجین دو برابر بود که هر کدام می توانستند جداگانه این مبلغ وام را دریافت کنند.

روحانی ادامه داد: ما همه دلمان می خواهد جوانان زودتر خانه دار شوند و تک رقمی شدن سود تسهیلات وام مسکن، هدیه دولت به مسکن اولی هاست.

 

حسن روحانی دولت رییس جمهوری مسکن اجلاس سران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر