کد خبر: 405841 A

رییس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح سد مخزنی کوچری اعلام کرد:

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح سد مخزنی کوچری اعلام کرد: احداث و بهره‌برداری از سد کوچری گامی مهم برای اجرای طرح‌های بزرگ‌تر آب کشور است.

به‌گزارش ایلنا" علی لاریجانی" امروز دوشنبه (8 شهریور ماه 95) در آیین افتتاح و بهره‌برداری از سد مخزنی کوچری با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت شهیدان رجایی و باهنر با بیان اینکه پروژه احداث سد کوچری پس از پیگیری‌های مستقیم مقام معظم رهبری سرعت خوبی به خود گرفته بود، تصریح کرد: با اجرای این طرح 10 شهر و 100 روستای فلات مرکزی کشور از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه بیش از 800 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر این ارقام تبدیل به فعالیت‌های عمرانی و تولیدی شود، جهش خوبی در کشور ایجاد خواهدشد.

لاریجانی تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم منابعی که در اختیار مردم است در صورت علاقه‌مندی افراد برای حضور در مسیر تولید مورد استفاده قرار بگیرد.

 وی با یادآوری اینکه تا دو سال پیش برای تأمین آب 6 هزار روستای کشور از تانکرهای آبرسانی استفاده می‌شد، ادامه داد: طی جلساتی با وزیر نیرو رقمی در حدود 500 میلیون دلار برای حل این مشکل اختصاص پیدا کرده است که امیدواریم با تدابیر صورت گرفته هر چه بیشتر شاهد رفع این معضل در کشور باشیم.

 لاریجانی در پایان با اشاره به اینکه 90 درصد منابع آبی کشور صرف امور مرتبط با کشاورزی می‌شود، اظهار کرد: ما باید در تلاش برای سرمایه‌گذاری و اشاعه آبیاری تحت فشار و اصلاح الگوی سنتی کشاورزی خود باشیم که در تلاشیم در برنامه ششم توسعه این موضوع به خوبی مورد پیگیری قرار بگیرد.

 

دولت کشاورزی مجلس شورای اسلامی لاریجانی آیین افتتاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر