کد خبر: 407388 A

ایلنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: سد کرج و طالقان که آب تهران را تأمین می‌کنند جریان‌های طبیعی منطقه را مختل کرده و استان را با مشکل کمبود آب روبه‌رو کرده است به نحوی که عمق چاه‌های پایین دست این سدها به 180متر رسیده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حامد فرضی-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز- در بازدید خبرنگاران از پروژه‌های منابع طبیعی استان البرز بیان داشت: خاک البرز به‌شدت مستعد فرسایش است و هر بارندگی می‌تواند در این استان موجب بحران شود، میزان فرسایش در این استان 13.5 میلیون تن در هکتار است.

او افزود: سد کرج و طالقان که آب تهران را تأمین می‌کنند جریان‌های طبیعی منطقه را مختل کرده و استان را با مشکل کمبود آب روبه‌رو کرده است به نحوی که عمق چاه‌های پایین دست این سدها به ۱۸۰ متر رسیده‌است.

فرضی در ادامه در رابطه با تبدیل شدن پارک جهان‌نما به باغ‌موزه دفاع مقدس بیان داشت:  یک محوطه چهار تا پنج هکتاری در تنها پارک بزرگ شهر کرج وجود دارد که فاقد پوشش گیاهی است. مکاتباتی با اداره‌کل منابع طبیعی انجام شده که این قطعه به باغ‌موزه دفاع مقدس تغییر کاربری داده شود، اما سازمان جنگل‌ها مخالفت خود را با این مسئله اعلام کرده است، رای جلوگیری از تخریب پارک جهان‌نما ادامه اتوبان همت که قرار بود از داخل این پارک عبور کند، تغییر مسیر داده و از بالای آن عبور خواهد کرد.

او تاکید کرد که پارک جهان‌نما در فهرست آثار ملی ثبت شده و با هر گونه تغییر کاربری در این پارک مخالف هستیم. این پارک در منطقه پر جمعیت استان البرز واقع شده و حفظ آن به عنوان محلی برای تفرج مردم بسیار مهم است.

پوشش جهان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر