کد خبر: 408578 A

رئیس هیأت مدیره‌ی انجمن سازندگان قطعات خودرو:

ایلنا: محمدباقر رجال گفت: در حالی که وزارت صنعت اعلام کرده که حداقل 20 درصد قطعات مصرفی در این خودروها باید تولید داخل باشد اما این آقایان هر روز با دادن وعده وعید و امروز و فردا کردن برای خود زمان می‌خرند

رئیس هیأت مدیره‌ انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد استفاده خودروسازان خارجی از قطعات ایرانی گفت: این خودروسازها که عمدتاً‌ چینی هستند برای گرفتن امتیازات خاص مانند تسهیلات اعلام می‌کنند که از قطعات تولید داخلی استفاده می‌کنند اما در واقع همه آنها CKD و وارداتی است.

 محمدباقر رجال ادامه داد: در حالی که وزارت صنعت اعلام کرده که حداقل 20 درصد قطعات مصرفی در این خودروها باید تولید داخل باشد اما این شرکت‌ها هر روز با دادن وعده  و وعید و امروز و فردا کردن برای خود زمان می‌خرند و سود سرشاری را نصیب خود می‌کنند. در واقع چیزی از تولیدات قطعه‌سازان ایرانی و آنچه را که وزارت صنعت بخشنامه کرده وارد چرخه تولید خودرو نمی‌شود.

وی در خصوص پیگیری انجمن برای حل این مشکل گفت: متاسفانه عده‌ای در این انجمن نفوذ کرده‌اند و شیطنت‌هایی به نفع خودروسازان چینی می‌کنند به طوری که زمینه را برای توفیق بیشتر آنها آماده می‌کنند. ما امیدواریم با برنامه‌هایی که در این خصوص در نظر گرفته‌ایم زودتر این مسائل حل شود و ما فارغ از این قبیل مشکلات داخلی بتوانیم حقوق قطعه‌سازان ایرانی را پیگیری کنیم.

رجال در پایان تصریح کرد: قطعات تولید شده داخل از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با اجناس چینی نیست و من همواره این سوال را پیش خودم مطرح می‌کنم که این آقایان با چه وجدانی قطعه بی‌کیفیت چینی را وارد کشور می‌کنند و باعث بیکاری جوانان ایرانی می‌شوند. ما اگر می‌خواهیم صنعت خودروی  و قطعه‌سازی کشور پیشرفت کند باید به تولید داخل بها بدهیم و به قطعه‌سازان کمک کنیم.

حقوق خودروسازان صنعت مشکلات تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر