کد خبر: 411085 A

مدیر عامل سابق صنایع ملی پتروشیمی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: بیات گفت: در حال حاضر بخشی از واحدهای پتروشیمی عسلویه راه اندازی شده و بخشی نیز در حال راه اندازی هستند تا به شرایط عادی تولید برگردند.

عبدالحسین بیات مدیر عامل سابق صنایع ملی پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره حادثه در پتروشیمی مبین گفت: بر اساس اطلاعات واصله خوشبختانه آتش سوزی مهار شده و واحدها شروع به راه اندازی کرده‌اند. اما وقتی که شات داون اتفاق می‌افتد. راه‌اندازی و شروع عملیات مجدد بعضی اوقات دو تا سه روز زمان می برد تا شرایط تولید عادی شود.

وی تاکید کرد: توقف واحدها بیشتر احتیاطی بوده و اکنون همه واحدها شروع به راه اندازی کردند.

بیات تصریح کرد: پتروشیمی مبین مرکز سرویس دهی به همه پتروشیمی‌های در مدار تولید  فاز یک عسلویه و تعدادی از واحدهای فاز 2 است و سیستم جانبی آب، برق، هوای نیتروژن، ابزار دقیق و پساب به این مجتمع مربوط است، لذا توقف فقط احتیاطی بوده و نگرانی بابت سرایت آتش به واحدهای پتروشیمی وجود نداشت و با توجه به اینکه بخشی از مبین متوقف شد دیگر مجتمع‌ها را هم تحت تاثیر قرار داد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از واحدهای پتروشیمی عسلویه راه اندازی شده و بخشی نیز در حال راه اندازی هستند تا به شرایط عادی تولید برگردند.

مدیر عامل سابق صنایع ملی پتروشیمی افزود: ماهیت فنی و طراحی واحدها اقتضا می‌کند که چطور آماده به کار شوند برخی یک روزه و برخی دوروزه وارد مدار می‌شوند اما در بدترین شرایط واحدهای الفینی و گرم وسرد ممکن است سه روز زمان ببرد که وضعیت تولیدشان عادی شود.

 

آتش سوزی برق پتروشیمی واحدهای راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر