کد خبر: 411128 A

مدیرعامل بانک‌ملی خبر داد:

ایلنا: مدیرعامل بانک‌ملی از انعقاد ۲۰ قرارداد مهم با بانک‌های خارجی پس از لغو تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا حسین‌زاده در «نشست چالش‌ها و نیازهای شرکت‌های تخصصی و صنایع بزرگ استان مرکزی» که با حضور وزیر صنعت برگزار شد گفت: زمان تحریم‌ها هیچ شرکت‌‌ ایرانی حق جابه‌جا کردن پول را نداشت و بعد از برجام این امکان به وجود آمد که با بانک‌های خارجی تعامل داشته باشیم که این دستاورد بزرگی بود.

وی ادامه داد: قضیه برجام از موفقیت‌های دولت بود که در آن دیپلمات‌های ما موفق شدند برتری ایران را به سایر کشورها به نمایش بگذارند که پس از آن تمامی شعبه‌های بانک‌های ملی خارج از کشور که در دولت‌های نهم و دهم بسته شده بودند فعالیت خود را از سر گرفتند.

مدیرعامل بانک ملی متذکر شد: این امر قدرت ایران را در برجام نشان داد که صادرکنندگان قادرند داد و ستد مالی خود را با سایر کشورها آغاز کنند. قبل برجام هیچ‌ ارتباطی بین نظام بانکی ایران با بانک‌های خارجی نبود که خوشبختانه با عبور از تحریم‌ها بیش از 20 قرارداد مهم با بانک‌های خارجی منعقد شده است.

وی با تاکید بر حمایت بانک ملی از استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه استان‌مرکزی به عنوان قطب صنعتی در کشور مطرح است بانک‌ملی این آمادگی را دارد که در صورت دارا بودن منابع از صنایع کشور به ویژه صنایع استان‌مرکزی حمایت همه‌جانبه کند تا صنایع استان بتوانند از تسهیلات این بانک استفاده لازم را ببرند.

مدیرعامل بانک ملی ایران در پایان از بدهی۲۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت به بانک‌ملی خبر داد تاکید کرد که این بدهی‌ها به دولت یازدهم ارتباطی پیدا نمی‌کند.

بانک ملی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر