کد خبر: 414097 A

رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد:

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش اتاق اصناف ایران، علی فاضلی با اشاره به اهمیت اصناف در کشور گفت: دولت یازدهم برخلاف دولت‌های قبل به اصناف و نقش آنها در اقتصاد کشور باور داشته و همواره از‌ آنها در کمیسیون‌های مختلف اقتصادی استفاده کرده که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: اما با این حال هنوز برخی کاستی‌ها در امر وجود دارد به طور مثال در شورای عالی کار سه نفر به نمایندگی از کارفرمایان وجود دارند که یک نفر باید حتما از بخش کشاورزی باشد.

وی افزود: بخش کشاورزی در اقتصاد کشور اهمیت زیادی دارد و سهم بالایی در GDP کشور دارد. این در حالی است که سهم اصناف دو برابر است و جایی که بیش از 6 میلیون شغل ایجاد می‌کند هیچ نماینده‌ای در شورای عالی کار ندارد.

فاضلی تصریح کرد: ما این انتظار را از وزیر کار داریم که اگر به لحاظ قانونی محدودیتی وجود دارد در این امر به ما کمک کند.

وی با اشاره به صدور برخی مجوزهای صنفی گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر برخی مجوزهای صنفی از سوی این وزارتخانه صادر شده که تعارض شدیدی با اصناف دارد. ما انتظارداریم که یک نماینده از سوی وزیر برای هماهنگی‌های بیشتر در اتاق اصناف حضور داشته باشد تا بتوانیم در صدور مجوزهای انجمن‌های صنفی هماهنگی بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این اجلاس طبق ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس اتاق  اصناف ایران، وی به عضویت در ستاد اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه منصوب شد.

اقتصاد مقاومتی ایران شورای عالی کار وزارتخانه وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر