کد خبر: 419586 A

معاون وزیر نیرو در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

ایلنا: میدانی گفت: هزینه نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب برای هر خانوار 250 هزار تومان می‌شود که به صورت اقساط در قبوض متقاضیان مسهلک می‌کنیم.

رحیم میدانی، معاون وزیر نیرو در امور آب و آب‌وفاضلاب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب در منازل گفت: ما به دنبال این بودیم که پولی به عنوان تنخواه گردان در اختیارمان قرار گیرد تا متقاضیان داوطلب نسبت به نصب این تجهیزات اقدام کنند اما هنوز این پول در اختیار ما قرار نگرفته است.

وی افزود: اگر در کل 15 میلیون مشترک داشته باشیم هزینه نصب این تجهیزات برای هر خانوار 250 هزار تومان می‌شود که به صورت اقساط در قبوض متقاضیان مسهلک می‌کنیم.

میدانی درباره قرارداد با شرکت‌های خارجی برای ورود تجهیزات مربوط به آب و آبفا اظهار داشت: در کل در بخش تجهیزات مربوط به آب و آبفا نیازی به واردات نداریم و اگر هم نیازی باشد خیلی کم است و در همه دنیا هم اینگونه است که تولید برخی تجهیزات صرفه اقتصادی ندارد و باید وارد شود.

وی خاطرنشان کرد: در تمام دنیا تجهیزاتی که مصرف کم و قیمت بالایی دارند اگر چه کشوری توان ساخت داشته باشد، وارد می‌کند، چون مقرون به صرفه نیست.

آب و فاضلاب پول معاون وزیر وزارت نیرو تنخواه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر