کد خبر: 422142 A

ایلنا: بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران در حالی با افزایشی خفیف رو به رو شد که بهای دلار نوسانات متعددی را تجربه کرد، این در شرایطی بود که پیش‌بینی معاملات امروز اونس نیز روندثابت بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از بورس کالا، بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران در حالی با افزایشی خفیف نسبت به روز شنبه گذشته رو به رو شد که بهای دلار نوسانات متعددی را تجربه کرد، این در شرایطی بود که پیش بینی از معاملات امروز اونس نیز ثابت ارزیابی شده بود؛ ضمن اینکه سکه تحویل دی‌ماه بدون هیچ تغییری نسبت به شنبه گذشته، به قیمت یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان رسید.

از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۳۹ هزار تومان معامله و با افزایش ۰.۰۲ درصدی رو به رو شد. تحویل اردیبهشت سال آتی نیز بدون تغییر با قیمت یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۰.۰۴ درصدی را به ثبت رساند. در نهایت، حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به یک هزار و ۱۷۸ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۱۳۶ میلیارد ریال رسید.

در بازار نقدی سکه چه گذشت؟

همسو با افزایش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۹۶ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، عامل اصلی رشد فلز گرانبهای داخلی خوش‌بینی معامله‌گران داخلی نسبت به روند اونس در هفته جاری بود. بازارهای جهانی از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کنند و در صورت افزایش احتمالی اونس، سکه ممکن است به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بازگردد.

معامله ۳۲ سکه در قالب گواهی سپرده

حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران طی معاملات امروز به ۳۲ سکه به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال رسید. همچنین آخرین قیمت معامله سکه طلا بر روی تابلوی معاملات یک میلیون و ۹۵ تومان ثبت شد.

نگاهی به تابلوی معاملات نیز نشان می‌دهد که آخرین سفارش خرید سکه در سامانه بر خط سهام یک میلیون و ۹۰ هزار تومان و آخرین سفارش فروش درج‌شده در سامانه یک میلیون و ۹۹ هزار تومان ثبت شده است.

معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله‌گران سهام، یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالا است؛ به طوریکه سرمایه‌گذاران می‌توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.

همچنین به گفته کارشناسان با توجه به ارائه مجوز سازمان بورس به صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای ورود به معاملات گواهی سپرده کالایی، به زودی شاهد رشد قابل توجه این بازار خواهیم بود. در همین راستا به تازگی صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آرمان شهر به عنوان نخستین صندوق در این زمینه از سازمان بورس مجوز گرفته تا طلا در پرتفوی این صندوق قرار گیرد.

 

ایران رشد سکه تمام بهار آزادی سهام بهای دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر