کد خبر: 423960 A

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو:

متاسفانه روز گذشته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران مدعی شده بود که در 2 تا 3 ماهه گذشته افزون بر 300 واحد صنفی در زمینه پیش فروش خودرو در تهران پلمپ شده است که پس از پیگیری از اداره نظارت بر اماکن عمومی مشخص شد این ادعا از پایه و اساس کذب است.

به گزارش ایلنا؛ رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ادعای رئیس اتحادیه نمایشگاه داران مبنی بر پلمپ 300 واحد صنفی پیش فروش خودرو در تهران را با توجه به اعلام اداره نظارت بر اماکن عمومی که در سال جاری و تاکنون تنها کمتر از 15 واحد صنفی فعال در حوزه لیزینگ خودرو و کمتر از 5 واحد فعال در زمینه پیش فروش خودرو در تهران پلمپ شده است، کذب اعلام کرد.

میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، با اعلام این خبر گفت: متاسفانه روز گذشته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران مدعی شده بود که در 2 تا 3 ماهه گذشته افزون بر 300 واحد صنفی در زمینه پیش فروش خودرو در تهران پلمپ شده است که پس از پیگیری از اداره نظارت بر اماکن عمومی مشخص شد این ادعا از پایه و اساس کذب است.

وی ادامه داد: رئیس اتحادیه مذکور مدعی شده بود که هم اکنون افزون بر 10000 واحد صنفی زیرزمینی پیش فروش خودرو در تهران فعالیت دارند در حالیکه جالب است بدانید تنها حدود 60 شرکت واردکننده بخش خصوصی در تهران مشغول به کار واردات خودرو هستند و معلوم نیست مبنا و مرجع عدد رئیس اتحادیه چیست! و متاسفانه باید بگویم این رقم و عدد، دروغ بزرگ رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل برای رونق بخشیدن به کسب و کار نمایشگاه خود و دیگر همکاران نامبرده در اتحادیه بوده است.

رضایی با بیان اینکه اینگونه خبرسازی های بی پایه و اساس هدفی جز تحریک و تخریب بازار خودرو را دنبال نمی کند، متذکر شد: چنانچه تخلفی در کشور و تهران روی دهد و جرمی هم ثابت شود هیچ شخص حقیقی و حقوقی به جز مدعی العموم(دادستانی کشور یا تهران) حق ندارد در این خصوص اظهار نظر داشته باشد و ادعای اعلام جرم نماید، پس متاسفانه باید بگویم رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران جز در مسائل مربوط به نمایشگاه داران اتومبیل، اجازه اظهار نظر در دیگر حوزه های خارج از مسئولیت صنفی خود ندارد.

به گفته رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، موضوع نظارت بر پیش فروش خودرو بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و دو انجمن فعال در زمینه واردات خودرو بوده و از حیطه اختیارات رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل تهران خارج است.

وی یادآور شد: این آمار کذب و هدفمند از سوی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل فقط با هدف تخریب ذهن مردم نسبت به شرکت های پیش فروش خودرو اعلام شده است تا مردم برای خرید خودرو صرفا از نمایشگاه های اتومبیل اقدام کنند! در حالیکه مردم برای خرید هرگونه مایحتاج خود باید آزادانه تصمیم بگیرند و انتخاب کنند.

رضایی در پایان از اقدام خودروسازان و برخی واردکنندگان برای دریافت مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت قول مساعد داده است تا به زودی وضع این شرکت ها تعیین و تکلیف شود، هر چند که در شرایط فعلی هم سازمان ها و نهادهای بسیاری در کشور بر فعالیت و عملکرد این شرکتها نظارت های مستقیم و غیر مستقیمی دارند.

 

بخش خصوصی خودرو خودروسازان درآمد وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر